arvustus filmile “Laenatud aeg”

“Aeg on raha”

Selles filmis see just nii ongi, 21.sajandi lõpuks õpivad teadlased kuidas vananemise protsessi peatama panna, nii et peale 24.eluaastat ei vanane inimene päevagi võrra, küll aga antakse talle elada veel 1 aasta, kui ta just “ajakontot” pidevalt ei täienda. Kui aeg saab täis siis inimene lihtsalt sureb.

Nagu tavaliselt on vaesel töölisklassil aega vähe, ning neil tuleb elu eest rabeleda, et lisaminuteid teenida. Rikkad võivad elada igavesti, neil on aega jalaga segada.

Film räägib töölisklassi mehest Will Salasist, kes ühel õhtul päästab  rikka mehe elu, tänutäheks kingib mees Willile kogu oma elukonto- 100 aastat, rikkur ise aga sooritab enesetapu. Willi hakkab otsima politsei, kuna teda süüdistatakse mõrvas ja siis veel keegi ja veel keegi ja kuidas seal Holliwoody märulites tavaliselt on.

Tuleks kiita filmiloojaid, kes suutsid valmis teha mitte just väga originaalse süžeega filmi, kuid  leidsid  filmis alternatiivi rahale, mis on jubs midagi huvitavat. See muudab filmi vaadatatavamaks, ning annab filmile isegi mingi mõtte, on mille üle mõelda vaatajal (lisaks mõttetele “kus siin lähim WC on” ja “millest film üldse rääkiski”).

Filmi juures on imelik see, et kõik peaksid on ühevanused välja nägema, kuid filmis näevad nooremad vanematena välja ja vanemad näevad välja noortematena. Kõige imelikum, kui peategelane pöördub endast nooremana paistvale naisele “ema”, ning tuleb välja, et ema sai 50. aastaseks.

Näitlejad on ka päris head valitud, Justin Timberlake, kes ütleme nii pole suurem asi näitleja, sai oma ülesandega hakkama küll. Justini osalemine filmis annab kindlasti juurde lisavaatajaid. Arvan, et režhisööril oli raskusi leida nii palju noori näitlejaid.

Kokkuvõteks tahan öelda, et film on vaadatav, märuli kohta lahjavõitu, ulmefilmi kohta kesine, filmi idee ise on hea. Film on igati teie aega väärt.

Minult saab hindeks 7/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: