arvustus filmile “Laenatud aeg”

“Aeg on raha”

Selles filmis see just nii ongi, 21.sajandi lõpuks õpivad teadlased kuidas vananemise protsessi peatama panna, nii et peale 24.eluaastat ei vanane inimene päevagi võrra, küll aga antakse talle elada veel 1 aasta, kui ta just “ajakontot” pidevalt ei täienda. Kui aeg saab täis siis inimene lihtsalt sureb.

Nagu tavaliselt on vaesel töölisklassil aega vähe, ning neil tuleb elu eest rabeleda, et lisaminuteid teenida. Rikkad võivad elada igavesti, neil on aega jalaga segada.

Film räägib töölisklassi mehest Will Salasist, kes ühel õhtul päästab  rikka mehe elu, tänutäheks kingib mees Willile kogu oma elukonto- 100 aastat, rikkur ise aga sooritab enesetapu. Willi hakkab otsima politsei, kuna teda süüdistatakse mõrvas ja siis veel keegi ja veel keegi ja kuidas seal Holliwoody märulites tavaliselt on.

Tuleks kiita filmiloojaid, kes suutsid valmis teha mitte just väga originaalse süžeega filmi, kuid  leidsid  filmis alternatiivi rahale, mis on jubs midagi huvitavat. See muudab filmi vaadatatavamaks, ning annab filmile isegi mingi mõtte, on mille üle mõelda vaatajal (lisaks mõttetele “kus siin lähim WC on” ja “millest film üldse rääkiski”).

Filmi juures on imelik see, et kõik peaksid on ühevanused välja nägema, kuid filmis näevad nooremad vanematena välja ja vanemad näevad välja noortematena. Kõige imelikum, kui peategelane pöördub endast nooremana paistvale naisele “ema”, ning tuleb välja, et ema sai 50. aastaseks.

Näitlejad on ka päris head valitud, Justin Timberlake, kes ütleme nii pole suurem asi näitleja, sai oma ülesandega hakkama küll. Justini osalemine filmis annab kindlasti juurde lisavaatajaid. Arvan, et režhisööril oli raskusi leida nii palju noori näitlejaid.

Kokkuvõteks tahan öelda, et film on vaadatav, märuli kohta lahjavõitu, ulmefilmi kohta kesine, filmi idee ise on hea. Film on igati teie aega väärt.

Minult saab hindeks 7/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: