arvustus filmile “Ohtlik Sõit”(2011)

Ohtlik on sõita, kui jalad ei ulata veel pedaalideni ja oled täis kui tinavile, ning veel Tallinn-Tartu maanteel.

Film räägib mehest, kellel ei ole nime (andetud stsenaristid, kes ei suuda isegi tegelasele nime välja mõelda). Ta on lihtsalt juht, kes päeval töötab kaskadöörina, öösiti aga veab pätte ringi. Olemuselt on ta üksik hunt, kuni ühel päeval armub üksikemast naabrisse.

Kui naise mees tuleb vanglast tagasi, hakkavad  “pahad inimesed” meest kiusama, peategelane otsustab endist vangi aidata, aidata  sooritada mehe viimast kuritegu, ning elu on jälle lill. Paraku kõik nii ei lähe.

Selle filmi puhul ütleme nii, tekib isegi mingisugune lootus, et seal maailmas on ikka veel andekad režisöörid ja näitlejad alles, kes suudavad oma teosed maailmalavale tuua kõik pole veel kadunud…

Filmil on väga andekas režissöör, seda annab tunda, ta on arvestanud igat sorti vaatajaga, kellele meeldivad armastusstseenid, palun, kellele kaklus, kellele siis veel autosõidud, kõik on olemas, välja arvatud, et nalja seal ei saa (igatahes mina ei naernud).

Andekad näitlejad, eriti just see peategelane keda kehastas R.Gosling, mitte mingisuguseid emotsioone, sellist tüüpi tegelaskuju puhul täiesti tavaline. Ühe tegelaskujuga pingutas režissöör üle, tegelasel on liiga palju neid strereotüüpilisi omadusi, aga seda näete ise ka filmis.

Arvake mis filmi juures veel erilist on, filmi muusika, mis meenutab 80-id, ning muudab filmi draamatilisemaks. Veel võiks kiita monteerijat, väga hea töö on tehtud.

Film on täiesti vaatamist väärt, mitte nõrganärvilistele, meeldib kindlasti paljudele, on mille üle mõelda, see mille üle mõelda otsustab vaataja ise.

Film saab minult hindeks 7.5/10

  • Lill
  • 4. november 2011

  tegelikult sa peaksid teadma, et Drive on tehtud raamatu järgi.

  • Ma tean jah, et see on raamatu põhjal tehtud, aga kuidas on see, seotud minu arvustusega? Ega film sellepärast paremaksega halvemaks ei muutu kui ta on raamatu
   põhjal tehtud.
   Aitäh sellegi poolest

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: