arvustus filmile “Üks päev” (2011)

Kui palju kestab üks päev? 24 tundi, vastate teie. Kuid selle filmi kahel peategelasel kestab see 20 aastat.

Peategelased Emma ja Dexter( ei, mitte see tüüp telesarjast) veedavad ülikooli lõpupäeva koos, mis juhtub olema 15.juuli 1988. Sellest päevast saavad neist parimad sõbrad. Järgnevalt 20 aasta vältel, näeme kuidas muutub nende elu ja suhted nende vahel, samal päeval-15.juulil. Saame naerda ja nutta, kaasa elada, arvustada peategelasi ja avaldada arvamust, ning rääkida  kuidas meie oleksime tegelase kohal käitunud.

Kuigi film ilmus Eesti kinolinadele alles täna, 3.novembril 2011, ning paljud pole seda veel vaadanud, kiirustan teid hoiatama- ärge midagi uut oodake seda tüüpi filmi puhul, jah saab naerda, saab nutta, aga midagi revolutsiooniliselt uut sisu poolest pole. Tüüpiliseks muutunud lugu, kus vanade sõprade elu läheb lahku, mõlemad läbivad raskeid etappe elus, saavad kokku. Seda lugu on vaatajatele juba mitukümmend korda räägitud.

Selle filmi juures on küllap heaks küljeks see, et filmis mängivad tuntud näitlejad,minu arvates sobib  Anne Hathaway  seda tüüpi rolli mängimiseks ideaalselt, ning ongi vist kõik headest külgedest. Operatooritööd annab natuke kritiseerida, aga sedagi ainult mõnes kohas. Läks peaaegu meelest: filmi vaadates saab paaris kohas korralikult naerda, see on ka üks teose hea külg.

Film “Üks päev” ei ole kõige parem film, mida ma vaadanud olen, on ka paremaid draamasid, mida vaadates, tekib kehas vedelikupuudus nutmisest, komöödia kohta on päris vaadatav, pole sellist lamedat huumorit. Film sobib rohkem abielus naistele, kes võibolla leiavad sarnasusi enda ja peategelase Emma elu vahel. Filmi võib vaatama minna kui teile meeldib näitlejanna Anne Hathaway, romantilised komöödiad ja nutma ajavad lõpud. Ühte päeva tervest elust on ta väärt.

Minult saab hindeks 5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: