JustFilm: “5x Favela” arvustus

Üle pikka aja teen jälle arvustuse filmile, seekord juba JustFilmi kriitikuna

Film on kokkupandud 5-st lühifilmist, igas filmis on eraldi lugu, kus tegevus toimub Rio de Janeiro linna favellides, millest tuleneb ka filmi pealkiri. Seda filmi on raskevõitu tervikuna arvustada, nii et kritiseerin igat lühifilmi eraldi.

1.Sissetuleku allikas  “Sealt kust mina tulen, on raske vahet teha hea ja halva vahel”

Film räägib vaesest juuratudengist, Maiconist kes elab favellides, kel tuleb iga päev rasket tööd teha,  et maksta õpingute eest ning aidata ka oma ema koos väikese vennaga.  Lahenduse rahapuudusele pakub kursusekaaslane, kes palub Maiconil oma ümbruskonnast “kraami” tuua. Alguses ta keeldub, kuid  lõpuks otsustab seda teha. Tehing osutub kasulikuks, ning Maicon otsustab jätkata tööd poole kohaga narkodiilerina, kuni hetkeni kui see ei põhjusta tragöödiat…

Filmi stsenaarium on kehv,  ebareaalne, natuke traagiline, ning lõpuni läbi mõtlemata, alguses tegevus toimub pikkamisi, lõpus aga väga kiiresti. Taheti rääkida elulist lugu, aga lõpus jäi vist režissöör ajahätta, ning jääb mulje nagu oleks pool filmist ära lõigatud ja siis lõpukaadrid pandud. Filmi idee on hea. Operaatori töö on paaris kohas  rahuldav,muidu on päris hea, näitlejaid said ülesandega hakkama rahuldavalt.

2. Riis ja oad

Kõige lõbusam osa sellest filmist. 12-aastane poiss Wesley, kes tahab oma isale rõõmu teha pakkudes talle midagi erilisemat toiduks kui riis ja oad, millest ta juba tüdinud on. Selleks otsustab ta oma parima sõbraga teenida raha juhutöödel, et osta  Wesley isale õhtusöögiks kana.

Stsenaarium on keskpärane, idee on hea, mõnes kohas on naljakas. Operatooritöö on tasemel. Näitlejate töö on samuti.

3. Viiulikontsert

Minu lemmikosa sellest filmist. Kontrast viiulimängu ja favellide tänavatel olevast vägivalla vahel. Lugu räägib viiulimängijast, kelle  juurde tuleb haavatud endine peigmees . Peale kuuli õlas on mehel veel üks probleem: teda otsib kogu ümbruskonna maffiaboss. Kuid filmi peategelaseks on siiski politseinik, kes on ühtlasi ka kohaliku maffiabossi parem käsi, ning otsitava mehe lapsepõlvesõber…

Süžee on hea, inspiratsiooni saadi arvatavasti otse tänavatelt, ei hakatud midagi ilustama, näidati karmi reaalsust, kuid siiski ebareaalne. Näitlejate töö on suurepärane, operaatori töö  kesine.

4. Lase lendu

Film pöörab tähelepanu gängide vaheliste konfliktidele ja territooriaalsusele, läbi loo kadunut tuulelohet otsima läinud noorukist.

Filmi idee on suurepärane. andekad stsenaristid, kes suutsid läbi sellise lihtsa loo pöörata sellisele probleemile. Režissööri töö on suurepärane, operaatoritöö samuti.

5. Saagu valgus

Film räägib elektrikust, kes peab parandama elektriliine favellides Jõulude-eelsel päeval. Vajaliku detaili aga pole, ning liine paranda ei saa, aga vihased elanikud ei lase vaesel mehel minna enne kui valgus tagasi ei tule.

Peaks olema vist komöödia, aga  mina ei saanud aru, kus koha peal naerma pidi, nii et igav.

Kokkuvõtes: Film paneb naerma, nutma, kaasa elama, mõtlema, värisema. Filmi juures meeldis see, et see näitab läbi lühikeste lugude kauge Brasiilia linna agulites elavate  inimeste igapäeva elu, selles filmi ei rõhutata eriti vaesust, film näitab kuidas inimesed suhtuvad üksteisesse, mis on tõeline sõprus, austus vanemate vastu ja muud head, mida iga päev televiisoris või kinos ei näidata. Plusspunkte saab film muusika eest. Filmi võib ühe korra tervikuna vaadata, eraldi lühifilme  aga mitu korda.

 

Minult saab hindeks 4.5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: