“Benjamin Buttoni uskumatu elu” (2008)

“Ma sündisin ebaharilikes tingimustes”

Nii algab lugu Benjamin Buttonist (Brad Pitt), kes sünnib 80-aastaselt ning hakkabsiis järkjärgult noorenema. Ta on mees, kes sarnaselt meie kõigiga ei ole suuteline aega peatama. Jälgime tema uskumatut elukäiku sünnilinnast New Orleansist läbi I maailmasõja kuni 21. sajandisse. See on suurejooneline lugu ebaharilikust mehest ning inimestest, kellega ta kohtub, paikadest, kuhu elu teda kannab ning armastusest, elu rõõmudest ja surma kurbusest.

Filmis on kaadrisse ilmuva kõrvaltegelase keskmine eluiga umbes sama pikk, kui vaenlase sõduri elu action-filmis Chuck Norrisega peaosas.  Filmiloojad pingutasid ehk natukene üle inimeste surmadega, tegemist on ikkagi fantastilise armastusfilmiga, mitte sõjafilmiga.

Sellesse filmi pühendasid ookeanitagused režissöörid kõik oma oskused ja teamised.  See film on kokku pandud  USA parimate  draamade filmikildudest.  Tulemuseks on küll terviklik pilt,  aga mitte kõige kvaliteetsem, noh nagu vaataks Camrippitud filmi.

Filmi stsenaarium põhineb F.Scott  Fitzgeraldi samanimelisel novellil, aga film on kuidagi väga kahtlaselt sarnane “Forrest Gumpiga”, mõlemad filmid põhinevad ühesugusel lool: Raske lapsepõlv, kohtumine naisega, seiklusrikas elu, taaskohtumine naisega, lahkuminek jne. Ainuke erinevus on aeg, millal tegevus toimub.

Ma arvan, et väga paljud meie väikesed rüblikud oleksid tahtnud  olla Benjamini kohal, et 14.aastasena näha välja 65 aastasena, et saaks vabalt kopsud suitust mustaks tõmmata, endale 16.eluaastaks maksatsirroosi saada, mentuuras istuda vähemalt korra, ning hiljem veel sellega OMA eakaaslaste ees hoobelda.

Filmiloojad tahtsid ikka väga vaatajaid mõtlema panna, need mõtted pannakse lausa jõuga vaataja pähe. Mõtete pähesurumiseks kasutasid nad algklasside õpetajate seas levinut meetodit: kordamine. Sama tähendusliku lauset korrati vist iga 3o minuti tagant või isegi sagedamini. Kui geniaalne!!!!

Kui väga kriitiliselt hinnata, siis Buttoni elus ei ole erilisi sündmusi, kui välja arvata tema elu kulgemise fenomeeni. Ainukene märkimisväärne episood oli merelahing,

Filmi plussid: suurepärane näitlejate valik, huvitav lugu ja selle jutustamise viis, hea režissööri-ja operaatoritöö.

Kokkuvõte: Ei ole meistriteos, kuid Oscari oleks võinud ikka saada, film on seda väärt. Täiesti vaatamist väärt. Film sobib fantaasia, ajaloo, eluloo, armastusfilmide ja Brad Pitti austajatele.

Minult saab hindeks 9/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: