James Cameroni süüdistatakse idee varguses

James Cameroni stuudio Lightstorm Entertainment endine töötaja Erik Raider esitas  kaebuse Los Angelese Ülemkohtusse,  milles süüdistab tuntud režissööri  filmi “Avatari” idee varguses.

Süüdistaja väidab, et juba 1999.aastal kirjutas ta ulmelise novelli, mis kandis nime “K.R.Z.2068”, lisaks lõi ta endi sõnul hulga eskiise, tegelaste kirjeldusi, nagu ta väidab tulevase stereokoopilise looduskaitse teemalise filmi loomiseks. Teos räägib väidetavalt sellest kuidas üks suurettevõte, mis tegeleb maavarade kaevandamisega kaugel planeedil. Peategelasteks oli ettevõte spioon ning elusolend, kes elab antud planeedil. Spiooni ja aborigeeni vahel tekib armastus, mille tulemusel saab inimesest aborigeenide kaitsja sissetungijate eest.

Raideri sõnul ettevõte sulges projekti, kuna pidas selle teemalist filmi igavaks vaatajate jaoks. Märgin, et Cameron väitis mitmeid kordi, et mõtles “Avatari” süžee ise välja eelmise sajandi 90.-tel,  kuid idee realiseerimiseks polnud võimalusi. Tuletan veel lisaks meelde, et Raider pole esimene, ke Cameroni plagiaadis süüdistab, eelnevaid süüdistusi pidas kohus alusetuteks.

Allikas: The Hollywood Reporter

Mina arvan, et film “Avatar” ei saavutanud sellise edu nagu ta sai, mitte ainult stsenaariumi pärast, see pole 100% Cameroni idee, küllap ta  sai ideid  teistest dok.filmidest, multikatest, mängufilmidest segas kõik kokku, mõtles midagi ise ka juurde, kasutas tänapäevaseid tehnoloogiaid ja – voila! Meistriteos. Aga “Avatar” poleks kaugelt nii hea olnud kui režissöör oleks keegi teine, juhendada peab ju ka keegi. Raiderile oli see vaid 15 sekundit kuulsust.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: