James Cameroni süüdistatakse idee varguses

James Cameroni stuudio Lightstorm Entertainment endine töötaja Erik Raider esitas  kaebuse Los Angelese Ülemkohtusse,  milles süüdistab tuntud režissööri  filmi “Avatari” idee varguses.

Süüdistaja väidab, et juba 1999.aastal kirjutas ta ulmelise novelli, mis kandis nime “K.R.Z.2068”, lisaks lõi ta endi sõnul hulga eskiise, tegelaste kirjeldusi, nagu ta väidab tulevase stereokoopilise looduskaitse teemalise filmi loomiseks. Teos räägib väidetavalt sellest kuidas üks suurettevõte, mis tegeleb maavarade kaevandamisega kaugel planeedil. Peategelasteks oli ettevõte spioon ning elusolend, kes elab antud planeedil. Spiooni ja aborigeeni vahel tekib armastus, mille tulemusel saab inimesest aborigeenide kaitsja sissetungijate eest.

Raideri sõnul ettevõte sulges projekti, kuna pidas selle teemalist filmi igavaks vaatajate jaoks. Märgin, et Cameron väitis mitmeid kordi, et mõtles “Avatari” süžee ise välja eelmise sajandi 90.-tel,  kuid idee realiseerimiseks polnud võimalusi. Tuletan veel lisaks meelde, et Raider pole esimene, ke Cameroni plagiaadis süüdistab, eelnevaid süüdistusi pidas kohus alusetuteks.

Allikas: The Hollywood Reporter

Mina arvan, et film “Avatar” ei saavutanud sellise edu nagu ta sai, mitte ainult stsenaariumi pärast, see pole 100% Cameroni idee, küllap ta  sai ideid  teistest dok.filmidest, multikatest, mängufilmidest segas kõik kokku, mõtles midagi ise ka juurde, kasutas tänapäevaseid tehnoloogiaid ja – voila! Meistriteos. Aga “Avatar” poleks kaugelt nii hea olnud kui režissöör oleks keegi teine, juhendada peab ju ka keegi. Raiderile oli see vaid 15 sekundit kuulsust.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: