“Kõrvalnähud” (2011)

Eddie Morra (Bradley Cooper) on kirjanik, kes elab New Yorgis ning töötab oma uue raamatu kallal juba üle kuue kuu, ning on omadega pees. Siis aga kohtab vana sõpra, kes tutvustab talle uut ravimit nimega NZT, mis aitab inimestel kasutada oma ajupotentsiaali täies mahus.  Üks tablett päevas aitab Eddiel muutuda võitmatuks. Ta muutub intellektuaalsemaks ja atraktiivsemaks. Ta võib mõne tunniga õppida selgeks ükskõik mis keele, lõpetada oma raamatu nelja päevaga ja teenida aktsiabörsil miljoneid dollareid kümne päevaga.Igal ravimil on kõrvalnähud…

Eesti keelse pealkirja järgi otsustades, võiks arvata, et tegemist on mõne haiglase huumorimeelega komöödia või siis mõni järjekordse õudusfilmiga, kus on  sama palju liha ja verd, kui naisel teate-ise-mis-ajal.  Aga ei, film on nendega võrreldes natuke parem.

Selle filmi stsenaristidele oleks olnud seda tableti vaja, kui nad kirjutasid stsenaariumit. Täiesti läbimõtlemata, tegevus ei toimu ühtlaselt, ei tea, kas augutäiteks või mitte on millegi pärast on filmis autode kokkupõrked , kuigi jah, küllap vist mõnede vaatajate  vajaduste rahuldamiseks, lisaks on veel vene mafioosod, nagu neid grupeeringuid vähe oleks teistest rahvustest. Lisaks on sinna pandud veel stseen Videvikust, millegi pärast, kallid stsenaristid, te peaksite kirjutama käsikirju Videviku jaoks, mitte kohe nii tõsise filmi kallale minema. Algul minnakse ikka 1.klassi, juba siis 12. Pealegi pole stsenaristid  ka  keemiat ega ajalugu korralikult õppinud, filmis mainitav NZT sarnaneb toimete poolest kristaalse metamfetamiiniga, ning leiutati see juba eelmise sajandi alguses, ning see oli ametlikult lubatud isegi šokolaadi koostises, nii, et jah.

Näitlejad pole ka selle filmi jaoks kõige paremini valitud, Bradley Cooper oskas selles filmis eluliselt kujutada ainult stseeni hommikust pärast esimest doosi. Selles on ta juba osav- mängis ju ikkagi kahes pohmaka osas. Muu selles filmis ei tulnud eriti välja. Robert De Niro on suurepärane näitleja, selles ei tasu kaheldagi, aga ta lihtsalt sobinud sellesse filmi oma rolliga. Talle sobivad pigem maffioosi rollid.

Sellel filmil ma mingit sügavat mõtet ei leidnud, niisama ajaviite film. Mõttetud tagaajamised, autode kokkupõrked ja kaklused.

1.5/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: