50/50 (2011)

27-aastasel Adam Lerneril (Joseph Gordon-Levitt) näib olevat kõik, mida üks hing ihkab – tal on seksikas ja andekas kunstnikust kallim, fantastiline töö. Adamit tabab aga piinav seljavalu ning ta saab teada, et põeb üliharuldast ning tõenäoliselt surmaga lõppevat vähivormi. Selgroogu haaranud pahaloomuline kasvaja keerab tema elu peapeale. Kohvikud asenduvad keemiaravi-kliinikutega, näituseavamised psühholoogi konsultatsioonidega ja tulevikuplaanid ellujäämiskavaga.

Stsenaarium on enam-vähem korras, vähihaige  peategelane, parim sõber, kes üritab sõbra haigusest endale kasu saada. ema, kes dramatiseerib olukorra üle ja  kallim, kellel on raske elada teadmisega, et kaaslast varsti enam pole. Ning ka filmi loo ülesehitus on täiesti tavaline: harilik argielu-pöördepunkt-ebatavaline argielu-pöördepunkt-lõpp.

Aga selle filmi puhul on midagi teisiti: see paistab äärmiselt elulise loona, võib olla sellepärast, et filmi stsenarist elas  sama üle mis ka filmi peategelane. Selles filmis ei räägita ainult sellest, milline on ühe vähihaige inimese elu, vaid  näitab ka , et see kes paistis muidu hea ja korralikuna võib olla viimane lurjus, ning see kes paistis halvima inimesena, võib olla siiski midagi muud.

Filmi süžeel on üks halb pool: väga ropud monoloogid, lamedavõitu naljad, aga jah, film on tehtud USA-s, mida neilt ikka tahta. Aga sellegipoolest, ajab naerma.

Režissööri-ja operaatoritöö on tasemel, kuigi mõnes kohas on konarlik, ei saa aru, kui palju  aega möödub stseenide vahel. Muidu alles keksis peategelane ringi, järgmises stseenis on juba opi-eelne päev.

Kokkuvõte: Komöödia kohta  on film  kohati labane, tegelased ropendavad nagu kodutud Koplist.  Aga vot draama on suurepärane, see on vist ainuke film, mida vaadates ma hakkasin reaalselt nutma (ja  ei karda seda tunnistada)!!! Aga ei ole meistriteos, kuigi lugu on väga liigutav.

Minult saab hindeks  8/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: