“Sherlock Holmes: Varjude mäng”(2011)

“See on elementaarne, Watson!”

Seda väidet teab vist iga inimene, kes on vaadanud LenFilmi poolt vändatud “Sherlock Holmesi seiklusi” Livanoviga peaosas. Ma pole selline Nõuka aja pooldaja, kes iga filmi puhul viriseb “vot vanal , heal ajal osati filme teha, vaadake mida ameeriklased MEIE Holmesiga tegid!!!”

Miks ma läksin seda filmi vaatama? Sellepärast, et ma olin vaimustuses 2009.aasta “Sherlockist”.  See oli tõesti huvitav detektiivfilm,mind  vaimustas Holmesi järelduste võime ja kõik muu taoline. No lisaks veel need eriefektid, mida oli päris parajalt, et mitte ära rikkuda. Ütlen ausalt, ka selles filmis olid omad miinused.

Vot teine osa polnud enam detektiivfilm, vähemalt mitte selles õiges tähenduses. See oli pigem action-film, kus on palju plahvatusi, tulistamist, kaklust ning muud taolist, aga mida ikka neilt ameeriklastelt ikka tahta.

Süžee  ülesehituse poolest on täielik 1.osa koopia, nagu peabki olema, aga žanri poolest on nad erinevad nagu mainisinvarem.  Filmis on kogu tegevus etteaimatav, ning ei paku erilist pinget. Millegi pärast lasevad stsenaristid Sherlockil  kaks korda peaaegu surra. Kuigi Doyle pole sellest sõnagi kirjutanud.

Operatooritöö võiks natuke parem olla, paaris kohas teeb pilt silmadele natuke haiget teha. Kuid see eest on head näitlejad valitud.

Kokkuvõtes “Varjude mäng” on film kokkumiksitud Võimatust Missioonist, Saest ja kehvast detektiivfilmist.

Minult saab hindeks 6/10

Advertisements
  1. Holmsi mängis Livanov. :))

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: