“Sherlock Holmes: Varjude mäng”(2011)

“See on elementaarne, Watson!”

Seda väidet teab vist iga inimene, kes on vaadanud LenFilmi poolt vändatud “Sherlock Holmesi seiklusi” Livanoviga peaosas. Ma pole selline Nõuka aja pooldaja, kes iga filmi puhul viriseb “vot vanal , heal ajal osati filme teha, vaadake mida ameeriklased MEIE Holmesiga tegid!!!”

Miks ma läksin seda filmi vaatama? Sellepärast, et ma olin vaimustuses 2009.aasta “Sherlockist”.  See oli tõesti huvitav detektiivfilm,mind  vaimustas Holmesi järelduste võime ja kõik muu taoline. No lisaks veel need eriefektid, mida oli päris parajalt, et mitte ära rikkuda. Ütlen ausalt, ka selles filmis olid omad miinused.

Vot teine osa polnud enam detektiivfilm, vähemalt mitte selles õiges tähenduses. See oli pigem action-film, kus on palju plahvatusi, tulistamist, kaklust ning muud taolist, aga mida ikka neilt ameeriklastelt ikka tahta.

Süžee  ülesehituse poolest on täielik 1.osa koopia, nagu peabki olema, aga žanri poolest on nad erinevad nagu mainisinvarem.  Filmis on kogu tegevus etteaimatav, ning ei paku erilist pinget. Millegi pärast lasevad stsenaristid Sherlockil  kaks korda peaaegu surra. Kuigi Doyle pole sellest sõnagi kirjutanud.

Operatooritöö võiks natuke parem olla, paaris kohas teeb pilt silmadele natuke haiget teha. Kuid see eest on head näitlejad valitud.

Kokkuvõtes “Varjude mäng” on film kokkumiksitud Võimatust Missioonist, Saest ja kehvast detektiivfilmist.

Minult saab hindeks 6/10

  1. Holmsi mängis Livanov. :))

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: