“Võimatu Missioon: Variprotokoll” (2011)

Karastatud salaagent Ethan Hunt (Tom Cruise) ning kogu tema tiim lavastatakse süüdi Moskvas toimunud terroriaktis, peale mida on nad sunnitud varjuma nii omade kui võõraste eest.

Nagu mainiti juba Õhtulehe filmiblogis, küllap see film ei saa ühtegi kuldgloobust ega Oscarit, aga see eest lahutab halli massi meelt. Mis meeldiks tavainimesele  filmis rohkem kui kiired autod, kenad naised, kõrgtehnoloogilised abivahendid ja superkangelasest peategelane.

Pealtnäha tundub, et filmil pole mingisugust mõtet, aga kui natuke ajusid pingutada, ning arutleda selle üle, kes on see kuri geenius, kust ta pärit on, ning mis tal plaanis on. Kas tuleb Breivik meelde, mis?

Peaegu kõik filmis tehtud trikid on praktiliselt võimatud, välja arvatud jooksmine. Võimatu missioon pole tavaline action-film just selle pärast, et see pole realistlik. Vaevalt, et terve mõistusega inimene hüppaks selg ees katuselt asfaldile.

Millegi pärast on filmi lisatud mingi IT-adminn, kes üritab oma inglise aktsendiga, inglise musta huumoriga publiku naerma ajada. Kui seda “nalja” seal rohkem oleks, oleks film rikutud.

Hindeks saab 4/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: