“Jõulupuud”(2010)

Põhimõteliselt film räägib sellest, kui suur ja võimas on Venemaa. Üks tüdruk Kaliningradi lastekodus ei taha tunnistada, et tal isa pole ja ütleb, et tema isa on president. Kaaslased sõlmivad lepingu, et kui Medvedev ei ütle teatud lauset oma uus aasta kõnes, siis keegi tüdrukuga enam ei suhtle. Ning sellese tüdrukusse armunud poiss otsustab aidata. Kaasatakse  kõigi ajavööndite elanike esindajad. Peaks olema lõbus uusaasta komöödia.

Mis toimub praegu vene filmitööstuses, see mis igas eluvaldkonnas Venemaal: segadus. Asi on selles, et tänapäeva Venemaal topitakse ühte filmi nii palju tuntuid nägusid kui üldse võimalik, kuigi nad ei tee seal peaegu midagi ning pole professionaalsed näitlejad. Vaatamata  sellele et süžee on saast, lame huumor ja muud taolist, mida venelased ise Hollywoodi filmides kiruvad on seda Venemaal ja väljaspool seda väga paljud vaadanud.

Alustame otsast peale: ütlen nii süžee on nii ja naa, selline lahjavõitu, lugu jõuluimest, siin konkreetselt uusaasta imest. Pole tegelikult mingisugust imet, tavaline häälemuundamisprogramm ja muud midagi (saate aru kui lõpuni vaatate). Meessoost isik tahab aidata naissoost isikut, teeb midagi otsustavat, algab mingisuguste “koomiliste” olukordade jada, siis toimub pöördepunkt, depressioon ja ….

Näitlejad: selles filmis on mõningad nagu super andekad näitlejad, eriti vanemad näitlejad nagu Paškov, ka mõned noored mängisid hästi, aga mitte kõik head näitlejad sobisid sinna. Nad pandi sinna lihtsalt vaatajate ligimeelitamiseks muud midagi. Veel see Vera Brežneva, kas pole siis Venemaal piisavalt andekaid näitlejannasid, kelle fotod oleksid taksojuhtidel käepärast. Veral on küll seda ilu, aga ütlen ausalt olen näinud tema näitlemist ja kuulnud ta laule, ta on peaaegu et andetu. Oma edu saavutas tänu ilule ja heale mänedžerile. Muud midagi. Ivan Urgant ja Svetlakov sobivad oma rollide jaoks ideaalselt. Millegi jaoks topisid nad sellesse filmi veel  Lähis-Idast tulnud immigrandi hüüdnimega Jimmy. Kuigi tema on tõesti andekas.

Mis mulle selle filmi puhul meeldis: näidati seda lihtsat, lahket vene hinge, kui on vaja täiesti tundmatut abistada, siis nad aitavad, vaatamata sellele kes sa oled, mis sa oled ja kus sa oled. Just selle pärast mulle meeldivad venelased.

Minult saab hindeks 6/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: