Mida toob meile 2012.aasta?

Kui uskuda maajade kalendrit, siis on inimkonnal elada veel vähem kui aasta siin Maa peal. Järjekordne Maailmalõpp!!!!! Eee, aga 1.jaanuaril toimus Jaapanis maavärin, nii et, see on alanud….

Aga mida näidatakse meile sel viimasel aastal meie meelelahutuseks? Kas suudab kogu filmimaailma vedur liikuma hakkata uue hooga, ning toob vaatajad tagasi ekraani ette? Või siis jätkub vaatajate arvu vähenemine? Kas tulevad uued filmid või ainult järjed varem ilmunud filmidele ja nende remake-id? Meil on jäänud vaid 11 kuud ja 19 päeva, et teada saada…

2011.aasta oli filmitööstusel üsna edukas, välja arvatud üks pisike detail, eelmisel aastal külastas kino  USA-s 1.28 miljardit inimest, mis on 4.4% vähem üleeelmise aastaga ja kõige madalam näitaja viimase 16 aasta jooksul. Ning seda riigis kus filme vaadatakse kõige rohkem maailmas.

Mis puutub Põhja-Ameerikat, siis seal suutis Hollywood teenida üle 10 miljardi taala, mis on ameeriklasteltele psühholoogiliselt tähtis, muidu kaob elumõte. Väljaspool America, teenisid Hollywood oma filmidelt 13.5 miljardit, mis on uus rekord, ning on 8% võrra rohkem kui eelmisel aastal. Suureneb Hollywoodi sõltuvus välismaailmast. 54% sissetulekust filmist “Harry Potter: Surmavägised 2.osa” teeniti just välismaailmast. “Transformerite” saadi puhul vaid 24% sissetulekust kodumaal. Vaevalt, et sel aastal olukord muutub.

Niisiis, mis toob meile 2012.aasta: John Carter, Lõvikuningas 3D, Titanic 3D, Avengers, Battleship, Men in Black 3, Prometheus, Starwars 3D, Madagaskar 3, Ice Age 4, Dark Night 2, Kollide Kompanii 2, Videviku saaga: Koidukuma 2.osa,

Ja palju muid filme. Ning kui palju on eelpool nimetatute seas, mis pole mõne eduka filmi järg (kui Videvik välja arvata)? TERVELT KAKS FILMI!!!! Arvan, et inimesed lähevad pigem vaatama Lõvikuningat 3D-s, mis on juba edukalt läbinud ajarataste eksami, kui  uut hästireklaamitud projekti ilusa ümbrise ja vastiku järelmaitsega. Tuleb välja et veduri põhikütuseks saavad Titanic  ja Starwars, mis arvatavasti ilmuvad aasta esimesel poolel.

Oih! olen unustanud need vähem oodatumad filmid nagu: Hunger Games, Bourne Legacy, 47 Ronins ja muud taolist, aga nendest ei saa põhikütus, pigem lisaaine, nagu eeslikusi Nõuka-aja bensiinis.
Ning, kuidas siis märkimata jätta Kääbust, filmi mida oodatakse vist kõige rohkem. Kas Peter Jackson suudab teha samatasemelise filmi nagu Sõrmuste Isand, või siis meid ootab viimaste aastate jooksul kõige suurem pettumus. Selle mõistmiseks jääb meil maajade kalendri järgi natuke üle nädala ja pärast seda….

Pärast seda jääme ootama Avatar 2, mille esimene osa tõi suurema osa vaatatest tagasi kinosaalidesse.

 

 

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: