Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk (2011)

Briti salateenistust (Tsirkust) juhib mees, keda tuntakse nime all Kontroll, kui aga tema operatsioon Ungaris läbi kukkub, tuleb tal koos oma töökaaslase George Smileyga Tsirkusest lahkuda. Tekib kahtlus, et Tsirkuse juhtide seas on Nõukogude nuhk. Smiley palgatakse salaja  tagasi, et ta nuhi leiaks. Tuleb välja, et ka Kontrollil oli kahtlus, et Tsirkuse esimeeste seas on spioon. Kontrolli kahtlusaluste seas oli 5 inimest, kelle koodnimed  Plekksepp, Rätsep, Sõdur, Vaenemees  ja Smiley ise.

Sisu poolest on  selline pikaks venitatud, 1960-aastate detektiivide stiilis film,  Siin filmis pole ultramoodsaid relvi,kiireid autosid ja ilusaid naisi, tagaajamisi, tulistamisi ja kaklusstseene nagu Bondifilmides ja Võimatu missiooni taolist. Kuid see-eest saab  näha kui isukalt  ungarlased võileiba söövad, kuidas õigesti võid leivale määrida ja ning mida peale hakkata kui olete pensioniealised. Ühesõnaga, kohati on süžee kuiv ja igav. Aga muidu täiesti korralik spiooni-draama-detektiivfilm. Filmis on mitu pöördepunkti, mida ei oskagi ette aimata.

Näitlejatetöö on selles filmis lihtsalt suurepärane. Ma pole selline inimene, kes läks seda filmi vaatama austusest Gary Oldmani vastu. Kuigi ma olen Batmani vaadanud, ei tule mulle meelde keda ta seal mängis. Kuid pärast selle filmi vaatamist, arvan et pean vaatama ka teisi filme, kus ta mängis. Ühesõnaga väga hästi mängitud. Veel rõõmustas mind see, et filmis ilmusid 2 vene näitlejat, ei kasutatud neid ameerika näitlejaid, kes oskavad ainult vene aktsendiga inglise keelt rääkida, ning sellega nende vene keele oskus piirdubki.

Operatooritöö on enamasti kõrgel tasemel, aga mõnes kohas oleks võinud teistmoodi filmida. Režissööritöö polnud selle filmi puhul väga kõrgel tasemel. Ega see üks rida ekraani alaosas sündmuse aastaga poleks liigne olnud. Ning mis ajal tegevus toimub, saab teada, kui lähemalt vaadata dokumenti millele Kontroll alla kirjutab. Raskevõitu on aru saada mis ajal tegevus toimub, kas olevikus või minevikus.

Kokkuvõtes: Film meenutab millegi poolest sellist “Pole maad vanadele meestele”. Tegelased on juba pensioniealised, erilist actionit ei toimu,  ongi ainult paberites tuhnimine, vanade operatsioonide ja vestluste meeldetuletamine. Aga nagu juba mainisin on paar korraliku pöördepunkti, mis lisab natuke vürtsi juurde.

Minult saab hindeks 6.5/10 kuna ei vastanud kõikidele  minu ootustele.

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: