“Lohetätoveeringuga tüdruk”(2011)

Stieg Larssoni Millenniumi raamatutriloogia esimese raamatu “Lohetätoveeringuga tüdruk”  USA ekraniseering.  Ajakirjanik Mikael Blumkvist (Daniel Kraig) saab Rootsi ühe suurima kompanii endiselt juhilt Henrik Vangerilt ülesandeks kirja panna Henriku memuaarid ning samal ajal tegeleda tema venna lapselapse Harriet Vangeri mõistatusliku kadumisega, mis toimus 40 aastat tagasi.

Ise olen vaadanud väikese osa 2009.aasta rootslaste tehtud filmist. Praegusel ajal loen või siis lähima ajani lugesin Larssoni  seda sama raamatut, mille põhjal see film tehtud on. Imestama pani see, et Fincher on teinud filmi peaaegu et  sõna-sõnalt raamatu järgi . Kuigi mõni osa on ära jäetud ning mõni fakt on muudetud, näiteks kassi värvus, aga see ei  muuda eriti midagi. Ühesõnaga tagasi filmi kritiseerimise juurde: täiesti korralik, huvitav, põneva šüžeega detektiivfilm, parem kui viimane Sherlock Holmes. Ei puudunud selles filmis ka märulifilmidele omast autode plahvatusi, tulistamisi ja viimasel hetkel inimese elu päästmist.  Mõned kritiseerivad, seda, et Fincheri filmis pole Lisbethi iseloomu nii hästi näidatud,  nagu oli see Rootsi filmis, ning et rootslastel tuldakse järeldusele teatud faktide ja uurimiste põhjal, Hollywoodil tulevad need faktid ilmsiks, ei tea kuidas. Ma olen nende inimestega nõus, see on konkreetselt suureks miinuseks minu jaoks.

Näitlejad: Daniel Kraig sobis Mikael Blumkvisti rolli jaoks kõige paremini. Mikaeli on raamatus kirjeldatud kui meest keda paljud naised ihaldavad, kes sobiks sellist tegelast mängima paremini kui agent 007? Ei kujuta kedagi teist seda rolli mängimas. Vot Rooney Mara ei olnud Lizbethi rolli jaoks kõige parem variant, kuigi teda nomineeriti selle rolli eest Kuldgloobusele, ei tea, minu arvates ei sobinud sellise rolli mängimiseks selline tüdruk. Selline, lihtsalt vaikne tüdruk,  Larsson tahtis Lisbethi tegelaskujuga midagi muud öelda, selles filmis seda välja ei loe.

Kokkuvõtes: Korralik detektiivfilm, aga ei saa päris nii öelda, detektiivifilmi  kohta võib-olla  natuke lahjavõitu, nii , et selline sügavamõtteline, detektiivfilm.

Hindeks saab 7/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: