“Lohetätoveeringuga tüdruk”(2011)

Stieg Larssoni Millenniumi raamatutriloogia esimese raamatu “Lohetätoveeringuga tüdruk”  USA ekraniseering.  Ajakirjanik Mikael Blumkvist (Daniel Kraig) saab Rootsi ühe suurima kompanii endiselt juhilt Henrik Vangerilt ülesandeks kirja panna Henriku memuaarid ning samal ajal tegeleda tema venna lapselapse Harriet Vangeri mõistatusliku kadumisega, mis toimus 40 aastat tagasi.

Ise olen vaadanud väikese osa 2009.aasta rootslaste tehtud filmist. Praegusel ajal loen või siis lähima ajani lugesin Larssoni  seda sama raamatut, mille põhjal see film tehtud on. Imestama pani see, et Fincher on teinud filmi peaaegu et  sõna-sõnalt raamatu järgi . Kuigi mõni osa on ära jäetud ning mõni fakt on muudetud, näiteks kassi värvus, aga see ei  muuda eriti midagi. Ühesõnaga tagasi filmi kritiseerimise juurde: täiesti korralik, huvitav, põneva šüžeega detektiivfilm, parem kui viimane Sherlock Holmes. Ei puudunud selles filmis ka märulifilmidele omast autode plahvatusi, tulistamisi ja viimasel hetkel inimese elu päästmist.  Mõned kritiseerivad, seda, et Fincheri filmis pole Lisbethi iseloomu nii hästi näidatud,  nagu oli see Rootsi filmis, ning et rootslastel tuldakse järeldusele teatud faktide ja uurimiste põhjal, Hollywoodil tulevad need faktid ilmsiks, ei tea kuidas. Ma olen nende inimestega nõus, see on konkreetselt suureks miinuseks minu jaoks.

Näitlejad: Daniel Kraig sobis Mikael Blumkvisti rolli jaoks kõige paremini. Mikaeli on raamatus kirjeldatud kui meest keda paljud naised ihaldavad, kes sobiks sellist tegelast mängima paremini kui agent 007? Ei kujuta kedagi teist seda rolli mängimas. Vot Rooney Mara ei olnud Lizbethi rolli jaoks kõige parem variant, kuigi teda nomineeriti selle rolli eest Kuldgloobusele, ei tea, minu arvates ei sobinud sellise rolli mängimiseks selline tüdruk. Selline, lihtsalt vaikne tüdruk,  Larsson tahtis Lisbethi tegelaskujuga midagi muud öelda, selles filmis seda välja ei loe.

Kokkuvõtes: Korralik detektiivfilm, aga ei saa päris nii öelda, detektiivifilmi  kohta võib-olla  natuke lahjavõitu, nii , et selline sügavamõtteline, detektiivfilm.

Hindeks saab 7/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: