“Tänavajurist”(2011)

Igasuguste ühikonna põhjakihtide esindajate kaitseadvokaat Mickey Haller (Matthew McConaughey) saab ühel päeval päris tulutoova juhtumi. Beverly Hillsist pärit ärahellitatud 32-aastast Louis Roulet süüdistatakse prostituudi läbipeksmises. Louis väidab, et on süütu, advokaadile lubatakse suuri rahasummasid Roulet kaitsmise eest kohtus. Kuid juhtum osutub palju keerulisemaks, kui esialgu tundub.

Huvitava süžeega, ühe juhtumi lahendamisel ja kohtuistungil põhinev film. Nagu tavaliselt selle-taoliste filmide puhul, tulevad päevavalgele ka inimeste vanad patud, advokaadi eelmised juhtumid, tulistamised, ähvardused ja muu taoline. Selles filmis on välja toodud  advokaadipraktika üks tähtsamaid reegleid: ära lase süütul karistatud saada. Seda filmi vaadates saavad mõned tundlikumad inimesed isegi tegelastele kaasa nutta, sest vahepeal on paar sellist stseeni, mis panevad  tegelastele kaasa elama ja sügavalt mõtlema. Selles filmis on hästi ära näidatud kaitseadvokaadi sisemine võitlus, kas jääda ilma rahast ja saata vanglasse süüdlane või siis elada rikkana ja teada, et sinu pärast on trellide taga süütu inimene.

Näitlejad olid siin antud rollide jaoks kõige paremini valitud, aitäh režissöörile. Mulle eriti meeldis kuidas mängis McConaughey. Oskas mängida selles filmis sellist kaabakat, viisakat advokaati, ning lihtsalt inimest kellel on ka tunded. Filmis ilmusid vahepeal ka sellised näitlejad nagu Bryan Cranston sarjast “Halvale teele” ja Michaela Conlin sarjast “Kondid” ja muud tuntud näitlejad.  Ühesõnaga mulle meeldis absoluutselt kõikide näitlejate töö.

Vot operatooritööd võib siin filmis kiruda. Tegemist on ikkagi suure filmikompanii projektiga, mitte mingisuguste asjaarmastajate filmiklubi filmiga. Filmimise ajal suumimine? Filmimine läbi klaasi nii, et peegelduses on näha kaamerat? Ning see kohutav tõmblemine, üleminekud. Mis see siis olgu? Kas siis normaalset operaatori jaoks siis raha ei jätkunud?

Selles filmis meeldis mulle veel see muusika, jällegi aitäh režissöörile ja sellele tüübile kes muusika eest vastutab filmides. Kokkuvõteks: selline täiesti vaadatav film, mida täiesti uut seda tüüpi filmi kohta ei ole. Võib olla on kellegi jaoks natuke liiga pikk. Aga minu jaoks selline sobilik.

Hindeks saab minult 7.5/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: