“Artist”(2011)

Filmi tegevus toimub Hollywoodis 20.sajandi 30-tel. 1927.aastal on George Valentin tummfilmidajastu üks iidolitest, ta mängib kõikides Kinographi uuemates ja edukamates filmides, ta on tuntud, ta on rikas, ta on nõutud näitleja. Noor tantsija Peppy Miller on noor tantsija, kes tahab saada tuntuks näitlejaks Hollywoodis, ta osaleb Valentini filmis statistina, ning seal Georgi ja Peppy teed ristuvad. Tummfilmide ajastu hakkab lõppema, käes on helifilmide aeg, aga George peab seda ajutiseks vahelduseks tummfilmidele, ning keeldub osalemast helifilmides. Samal ajal kasvab aga Peppy populaarsus. Algab vanameistri langus ja noore tähe tõus.

Sisu poolest eluline lugu ühest vanast näitlejast, olen kuulnud paljudest näitlejatest, kes olid omal ajal suured meistrid, aga surid kuskil pimedas rentslis. Aga muidu selline klassikaline ülesehitus romantilise draama kohta. Üks on üleval ning hakkab langema, kuni ühel päeval ei tea teda keegi. Teine on tundmatu, aga temast saab kõige tuntuim inimene. Filmis on paar sellist korraliku pöördepunkti, mida ei oska oodatagi, surm, enesetapukatsed, liigutavad stseenid ja muu taoline.

Vot näitlejad, need olid suurepärased, nagu oleksidki nad tummfilmi jaoks loodud, mitte igal tuntud näitlejal on piisavalt annet, et mängida filmis peaegu sõnagi lausumata, kuid öelda palju oma liigutuste ja miimikaga. Võtan mütsi maha nende ees. Loodan, et filmi peategelase George osatäitjat ei oota samasugune saatus, nagu tema mängitud tegelast.

Suurepärane operaatoritöö, samasugused filmivõtted nagu 80 aastat tagasi, selline tunne nagu vaatakski 30-te filmi. Ühesõnaga suurepärane. Rezhissööritöö oli ka päris hea, stseenide vahetus ja muu taoline. Ning lisaks väga hea montaaž.

Äratas minus huvi mustvalgete filmide vastu, kindlasti teen arvustuse mõnele filmiklassika teosele

Minult saab hindeks 10/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: