“Sõjaratsu”(2011)

Lugu sõprusest poisi ja tema ustava hobuse vahel. Poiss treenib ja kasvatab hobust, kuid ühel päeval müüb poisi isa hobuse sõjaväele, ning hobune hüüdnimega Joey sattub esimese maailmasõja rindele. Oma teekonnal on tal palju omanike: inglise ohvitser, saksa sõjaväe desertööridest vennad, prantsuse talutüdruk,  ning teised. Kuid hobusel on ainult üks omanik…

Treilerit ja lühikirjeldust lugedes tuli meelde episood Remarque “Läänerindel muutusteta” raamatust, kus mürsk tabas hobusevankrit. Kuid film osutus vähem karmimaks. Sisu poolest selline muinasjutulik-spielberlik-kogupere film. Hollywoodile omane süžee ülesehitus, tegelaste valik  ning muusika. Nagu tavaliselt on mõni loom või muu elus või eluta olend ning laps, siis nende vahel tekib sõprus või armastus, nad lahutatakse vastu tahtmist, ning nende peategelaste saatus on karm ja sündmusterohke, kuid (spoiler) saavad ikka kokku. Nagu paljud teavad on kõige raskem teha filmi loomadest, aga need üldjuhul on nad ka edukamad. Süžee poolest on film selline ettearvatav, sõjastseenid on peaaegu veretud, alati on head tegelased, kes kaitsevad vaest peategelast. Aga selles filmis meeldis mulle mitte lugu hobusest, vaid ma sain alles nüüd, seda filmi vaadates aru mis on sõda. See on puht  kuulirahe alla ronimine kaevikust. Lisaks mulle meeldis stseen kus lahinguväljal saavad kokku inglise ja saksa sõdur, et koos teha heategu. Kuid muus osas, selline liiga kuidas öelda,  lapsik.

Joey sai oma hobuse rolliga hästi hakkama, ta on väärt vagunitäit suhkurt ja õunu. Selles filmis mängisid suuremas osas veel tundmatud näitlejad või siis mõned tuntumad kohaliku tähtsusega näitlejad. Mulle ei meeldinud see, et kõik tegelased on liiga heatahtlikud ja lahked ja üldse kuidagi üle mõistuse head. Ma arvan, et päris sõjas oleks hobune kohe maha lastud ja liha ära söödud. Ning kuidas nii sakslased kui prantslased räägivad perfektselt inglise keelt?

Operatooritöö oli kõige kõrgemal tasemel nagu selle taolise suurejoonelise filmi puhul tavaliselt on. Spielberg tegi ka sellise kvaliteetse kogupere looma teemalise loo. Kuid midagi tõsisemat see film ei ole.

Hindeks saab 6/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: