“Järeltulijad”(2011)

Matt King (George Clooney) on oma töösse uppunud mees, suurte maavaldustega Havail, kahe tütrega ja naisega, kes on pärast paadiõnnetust koomas. Naine ühendatakse varsti teda elushoidvate aparaatide küljest lahti, ning mõne päeva pärast peaks ta surema. Matist peab saama lõpude lõpuks tõeline isa, otsustusvõimeline mees. Paar päeva enne ema surma teatab vanem tütar, et emal oli armuke, koos oma tütardega asub Matt armukest otsima, et too saaks Matti naisega hüvasti jätta.

Treilerit vaadake siit.

Üldjuhul ma ei vaata treilerit enne filmi, kuna minu arvates rikub see kogu filmi vaatamise lõbu ära, piirdun vaid lühikirjeldusega. Ning ka seekord, alguses vaatasin filmi ära, seejärel treileri. Tundub kummalisena, aga ma sain treilerit vaadates aru, mis filmi mõte oli. Tähendab, see juhtis tähelepanu nendele moraaliküsimustele, otsustele ja muule taolisele, mida ma filmi ennast vaadates tähele ei pannud. Üksikvanema laste kasvatamise probleem on viimasel ajal juba üks sadakond korda filmides mainitud. Siis see haiglas oleva sugulase viimase soovi täitmine, kõike on juba varem taolistes filmides nähtud. Ning pole kindel, kas  ta on ikka Oscarit väärt, minu arvates sisu poolest selline, noh-võib-vahelduseks-vaadata film. Miinuse andis see oadv ameerikalik huumor. Kuid nagu mainisin, need moraaliküsimused olid seal päris kõrged, näiteks seesama sureva viimse tahte täitmine, kannatamine, et kellegil teisel parem oleks jne.

Esimest korda vaatan filmi, kus Clooney ei mängi sellist rikast, ahnet naistemeest. Esimest korda näen teda nii tõsist rolli mängimas, ning ütleks, et mängis ikka korralikult, sellisele pole kahju isegi Oscarit anda. Teised näitlejad olid ka suhteliselt head.

Režissööri töö oli siin ka kõrgel tasemel, mitte midagi uut, kõik toimub sellises järjekorras nagu peabki. Operatooritöö on siin ka päris kõrgel tasemel, igatahes pole millegi üle kurta.

Minult saab hindeks 8/10

 

 

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: