90-te filmiklassika: “Philadelphia”(1993)

Tom Hanks mängib edukat advokaati suures õigusabi firmas Andrew Beckettit. Ta varjab juhatuse eest, et kuulub geide hulka. Ning ka seda, et tal on AIDS. Kuid tõde tuleb päevavalgele, ning juhatus otsutab mehest lahti saada, et ettevõte ei kaotaks reputatsiooni. Nad seavad talle lõksu, ning Andrew jääb ilma tööta, kuid ta ei kavatse seda niisama jätta. Ta palkab advokaadi Joe Milleri (Denzel Washington), kes on nagu enamus tolle aja inimesed homofoob, Aidsi-haigeid põlgav ja natuke rassistlik mees. Koos kaebavad nad Andrew endised tööandjad kohtusse.

Treilerit vaadake siit

Kuigi filmi sündmused toimuvad 20 sajandi lõpus, on selles filmis kajastatavad probleemid ühiskonnad olnud läbi aegade. Pederaste ja lootusetult haigeid on kogu aeg põlatud. Kuid see on film mis kajastab neid probleeme kõige paremini, ning ajal kui need olid kõige aktuaalsemad. Niisiis süžee poolest, oleks neid probleeme kajastanud mõni teine situatsioon minu arvates paremini. Kuid, sellised juhused, nagu selles filmis on võivad päriselus  suht tihti juhtuda, ning sellepärast valiti just sellised sündmused. Ühesõnaga konkreetselt hea stsenaarium.

See on esimene film, milles mängimise eest sai Tom Hanks Oscari, ning minu arvates oli ta tõesti seda väärt. Tom Hanks muudab iga filmi vaadatavaks, isegi kui ta ilmub kaadrisse vaid hetkeks. Mulle eriti ei meeldinud vaadata neid stseene, kus ta Antonio Banderasega ameleb, mul läheb süda pahaks, kui meelde tuletan, kuigi midagi hullu ei näidatud. Tom Hanks oskab mängida nii, et isegi vaikides oskab ta palju öelda. Noh sellised need vanameistrid on. Oli samuti imelik vaadata, kuidas Banderas pederasti mängib, tema mäng mulle eriti ei meeldinud.

Operatooritöö oli kohati suhteliselt kehv, kohati aga suurepärane, mulle ei meeldinud see kaamera tõmblemine ühelt näolt teisele. Kokkuvõtes, Philadelphia ei sobi vaatamiseks kõikidele inimestele, see ei sobi lihtsalt ajaveetmiseks, sellest tuleb aru saada. Aga Philadelphia leiab oma autajaid, igatahes minu austuse on ta võitnud.

Minult saab hindeks 8.8/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: