90-te filmiklassika:”Forrest Gump”(1994)

Film räägib madala IQ-tasemega mehe Forrest Gumpi elust. Oma elu jooksul kohtub ta mitmete tähtsate inimestega 20.sajandi USA-s, osaleb mitmetes USA jaoks  tähtsates sündmustes. Paneb aluse tänapäevasele popkultuurile, ning ta ei saa eriti aru tema ümber toimuvate sündmuste tähtsustest. Kuid Forrestil on lapsepõlvesõber Jenny, keda ta on eluaeg armastanud, kuid Jenny saab sellest liiga hilja aru.

Treilerit vaadake siit

Film on saanud 6 Oscarit, sealhulgas kui ka parim film ning filmi koopiat säilitatakse USA riigiarhiivis kui kultuuripärandit tulevaste põlvkondade jaoks. Ütlen nii, Forrest Gump on tõesti väärt film, seal on päris mitu sellist kildu või mõttetera, huvitav lugu ja head näitlejad, aga kas seda on ikka sobilik hoida riiklikus arhiivis, ega keegi ei oska öelda, milline see tuleviku ühiskond on, ning kas tulevane põlvkond saab filmi mõttest aru.

Süžee on selliselt päris huvitavalt üles ehitatud, alaarenguga mees räägib bussi ootavatele inimestele oma elulugu. Päevik poleks siia sobinud, nagu oli “Benjamin Buttonis”, kuna peategelane on ikka selline nagu ta on. Võrreldes sellesama Benjaminiga, on Forrestil  tõeliselt huvitav elu. Ta kohtub umbes 4 presidendi, sõdib Vietnamis, osaleb võistlustel ja palju muud huvitavat. Kogu seda filmi lahjendab natukene koomilised stseenid, et vaataja kohe nutma ei puhkeks. Sest siin on sellised kurvad stseenid . Ühesõnaga: laheda šüžeega film. Iga vaataja leiab endale siit mõne meelepärase stseeni. Miinuseks võib olla see, et ei näidata, eriti seda Jenny elu, ning kui näidatakse, siis on ta alati väga keerulises situatsioonis. Ning veel, mõni tegevus jääb nagu arusaamatuks, ning minu jaoks täiesti mõttetuks.

Noh Tom Hanks’ist me ei räägi, meister omal alal, ning pole midagi halba öelda. Operatooritöö oli kuidagi tavaline, ei mingeid ülisuperhäid võtteid aga midagi halba ka polnud.  Režissöörile suur rasvane “+”.

Minult saab hindeks 9.5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: