ACTA-vastane kampaania:minu arvamus

Esimene selle taoline postitus, lugesin blogipostitusi, vaatasin ACTA-vastast lehte Facebookis ja acta.ee-d, ning tahaksin jagada oma arvamust sellest.

Olen päris kindel, et enamus teist on vähemalt kuulnud sellist lühendit nagu ACTA, vähemalt need, kes internetiga lähemalt kokku puutuvad. Ütleme nii vähemalt korra kuus. Ei kavatse ümber kirjutada seda, mida on mitmeid kordi kirjutatud mitmetel lehekülgedel. Aga lühidalt: ACTA vastu võtmisega kaasneb  inimeste põhiõiguste rikkumine!!! Kui see vastu võetakse, siis internetipakkujaid sunnitakse antud lepinguga jälgima, mitte te internetis teete, ja kui see kuidagi rikub autoriõigusi, siis rahatrahv või siis isegi vanglakaristus. Täpsemaks tutvumiseks vaadake videot.

või siis kui eesti keeles

www.acta.ee

Nägin sellist kutset, et tule 11.veebruaril kella 13.00 ks Tartu raekoja platsile või siis Tallinnas Islandi väljakule meeleavaldusele, fooliumist mütsiga. Mul pole selle kohta sõnugi, nii debiilne on see minu jaoks. Nagu mida see fooliumist müts näitama peab, debiilsuse kõrge taseme näitamiseks on ka teisi võimalusi. Nagu ma oma suhteliselt lühikese elu jooksul olen näinud, võin järeldada, et Eestis pole meeleavaldused midagi eriti mõjutanud, kandku meeleavaldajad hõbemütsi või mitte. Isegi vägivald ei lahenda probleeme, nagu armastas Stalin öelda (surm lahendab kõik probleemid), nagu nägime 2007.aasta aprillis. Kui palju inimesi siis meelt avaldama tuleb, mina arvan, et Tartus tuleb Raekoja väljakule konkreetselt palju tudengeid, nemad on põhilised tasuta WiFi tasuta interneti kasutajad ja piraattoodangu tarbijad (ma ei pane seda neile pahaks) olen ise tudeng.

Noh Tallinnasse tuleb üks paarsada inimest, ning paari tunni pärast jooksevad laiali. Esiteks pole motivatsiooni, Tallinnas on niigi palju meeleavaldusi korraldatud, aga nende tulemusi pole näha. Tõsiselt inimesed, kas te usute, et suudate midagi muuta, kui juba Ansip on asjasse segatud? Arvate et poliitikud kuulavad teid? Iga inimene seisab iseenda eest ise selles maailmas, meie poliitikuid ei huvita tavarahva soovid ja tahtmised. Isegi kui ACTA vastu võetakse, siis pööratakse need tingimused maksimaalselt nii, et poliitikud saaksid sellest kasu. Arvatavasti sellega, et vanglakaristusi ei tule, hakkavad olema konkreetselt ranged seadused ja hiiglama suured rahatrahvid. Nii et igast internetikasutajast saab potentsiaalne korrarikkuja ja rahatrahvi maksja.

Ma pole mingisugune ACTA pooldaja, kuna ACTA reeglite järgi oleks ma juba äärmiselt ohtlik kurjategija selle postituse tegemisega.  Ning mingisuguse pildi üleslaadimise eest trahvi maksta ma ei kavatse. Ma tahan ainult öelda, ärge alandage, end seistes külma käes mitu tundi, usun, et teie ei taha, et teid Eesti telekanalitel mõnes uudistereportaažis näidataks. Pärast veel selgitada tuttavatele, mida sa seal laupäeval tegid. Võib-olla tahab olla enda arvates hirmus originaalne ning tõmbab endale Guy Fawkesi maski ette, kui kavatsete seda teha, siis teadke, selle tõmbavad ette need, kes tõesti midagi teevad, on võimelised muutma, ning nende tegevus on ebaseaduslik. Niisama selles maskis seista ei tasu. See on minu arvamus. Ise valite mida teete, aga kui nii väga tahate võidelda ACTA vastu, siis andke oma allkiri siin.

Olgu, edu teile siis.

  • creep
  • 11. veebruar 2012

  sa arvad et Tallinnas tuleb paarsada inimest? HAA-HAA!
  vaata õhtuseid uudiseid saad aru kui rumal sa oled!

  • eee, kui ma seda postitust kirjutasin, siis meeleavaldus pidi olema välisministeeriumi ees.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: