Ela ja sure sellel päeval, “Lumevangid”(2012)

Pärast seda kui lennuk kukkub 9000 meetri kõrguselt asustamata Alaska alale, peavad ellujäänud nafta puurtorni töötajad võitlema näljaga, külmaga, surmaga, neid sissepiiranud hundikarja ning iseendaga.

Once more into the fray…

Into the last good fight I’ll  ever know…

Live and die on this day…

Live, and die, on this day…

Kes inglise keelest aru saavad,  oskavad järeldada,  mis sorti filmiga on tegemist. See film on  meeste jaoks, kuid see ei sarnane millegi poolest “Palgasõdurite” filmiga. Võitlus huntidega,  elada hundinahas ja elada inimesenahas. Film esitab  vaatajale  küsimuse, kelleks sa jääd oma elu viimases võitluses, kas inimeseks või loomaks?

 

Süžee poolest mitte midagi uut, elujäämisest on kümneid filme ja sarju tehtud(“Teadmata kadunud”, “Jääda ellu” jpm.) kuid võib tunduda imelikuna kui ütlen, et kahjuks on sarnaseid filme liiga palju tehtud. Lühitutvustust lugedes, tekkis mul juba teatud halb eelarvamus sellest filmist. Noh järjekordne film elujäämisest , kus on üks napisõnaline ellujäänute rühma liider, sellised “pahad poisid”, kes pole liidriga nõus jne. nagu tavaliselt.  Selles filmis on peaaegu samamoodi, kuid filmi teeb meeletult heaks, nauditavaks ja mõtlema panevaks inimeste vahelised vestlused, monoloogid, inimeste mälestused. Ning arvuti abil joonistatud võsavillemid jäävad tahaplaanile. Filmi ainsaks miinuseks võib olla filmi algusstssenid, need olid kuidagi  “teemast mööda” tehtud. Filmi süžee muudab natuke imelikuks see, et ellujäänuid motiveerib elama inimene, kes ise eriti ei taha elada.

Filmi režissööriks on “A-rühma” ja  “Smoking Aces” looja Joe Carnahan. Carnahani filmid on enamuses kiiretempolised märulid, milles filmi loo moraal ei kao ära, kuid poeb peitu. “Lumevangides” on asi vastupidi, märulit on vähe, kuid on stseenid, mis panevad südame korraks seiskuma, ning palju moraali, millest saab isegi kõige harilikum inimene aru.

Näitlejatest on selles filmis tuntuim Liam Neeson, kes mängis ka peategelast. Teisi tegelasi mängivad veel vähetuntud näitlejad. Aga kõik said hästi hakkama.Liamit olenud näinud mängimas vist ainult “Batmanis”, mängib mõlemas filmis sarnast tegelaskuju, ega paremat rolli tema jaoks vist ei olegi.

Pole vist varemalt maininud oma arvustuses filmi muusikat. Selles filmis tekitab muusika judinaid, tekitab sobiva atmosfääri, ning kuidagi moodi ütleb ette, mis edasi saab. Operatooritöö oli kohati selline tavaline, kohati aga lihtsalt fantastiline, aitäh operatoorile.

Olen lugenud kommentaare, kus vaatajad kurtsid et ei saanud aru kuhu siis filmi lõpp jäi? Tavalise juhmardi kommentaar, arvan, et iga inimene kellel on veidi rohkem ajurakke, saab aru, millega see lõpeb. Iga film ei pea lõppema nagu Twilight või Transformerid.

Minult saab hindeks 9.7/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: