Usu võimatusse “Reis 2:Saladuslik saar”(2012)

Sean Anderson saab saladuslikult saarelt kodeeritud hädakutsungi. Saarelt, mida ei tohiks olemaski olla, kuid mida on juba mitu põlvkonda Jules Verne teoste austajaid otsinud. Sean otsustab saart otsima minna, kuna signaali saatis tema vanaisa.  Seani kasuisa peab poisile kaasa minema, kuna ei suuda teda peatada. Teekonna alguses kohtuvad nad kopteripiloodi ja tema imeiluse tütre, kellega nad koos avastavadki saare. Kuid see on alles seikluse algus.

Kui ma oleksin seda filmi üks 5-7 aastat tagasi vaadanud, oleks see olnud üks minu lemmikutest, Kuid nüüd, minusugust vanameest ei eruta enam sellised seikluste rohked perefilmid. Ning muide sellel filmil on  “Teekonnaga Maakera südamesse” ainukesteks  ühisteks joonteks Sean Anderson ja idee autor: Jules Verne.

Juba filmiplakati järgi on aru saada, kelle jaoks film on tehtud. Pole mõtet süüdistada filmiloojaid selle eest, et film on liiga naiivne ja lapsik. Otsime positiivseid külgi: suhteliselt seikluste-ja sündmusterohke, monolooge ja vestlusi mis noorele ajule hemorroidi teeks pole. Filmis on suhteliselt lühikesed dialoogid, ning neil ei ole erilist mõtet ka. Ainuke mõte, mis sellel filmil on, mis pole üldse uudne, ning mida peaaegu igas perefilmis mainitakse on see, et vanemad ei taha kunagi oma lastele halba. Ei tea, võib-olla olen mina vanamoodne, aga minu arvates oli liiga palju eriefekte, alustades sellega, et kogu saar oli arvuti abil joonistatud. Kahju, et selle põlvkonna lapsed kasvavad taolisi filme vaadates. Aga loodetavasti mõnes noores vaatajas äratas film huvi Jules Verne teoste vastu. Vähemalt minus tekitas soovi tema mõnd teost üle lugeda. Lisaks on film vürtsitatud huumoriga, mis vähemalt paneb muigama.

Näitlejatest lemmikuks selles filmis oli Josh Hutcherson, kes mängis ka ühes minu lemmikfilmis “Sild Terabithiasse” ning seal sai ta suurepäraselt hakkama.  Teiseks lemmikuks oli Luiz Gusman, ilma temata poleks film olnud terviklik. Dwayne Johnson, mul on hea meel, et ta on omadega Hollywoodi jõudnud, ning teeb seal karjääri. Mulle ei meeldi, et viimasel ajal antakse talle hambahaldja ja muid köki-möki rolle. Lihtsalt, Johnson on “Kalju”, ta ei saa ju mängide Pipi Pikksuka, kuid ei tegelikult saab, Pipi oli ju maailma tugevaim tüdruk kui ma õigesti mäletan. Kas te kujutate ette Dwayne Pipit mängimas?

Muusikat filmis praktiliselt polnud, ning kui oligi jäi see üldse tagaplaanile.  Režissöör saaks minult selle filmi eest paremal juhul 4. Sündmused on liiga tihedalt koos, ning vaataja ei jõua jälgida. Vahepealsed sündmused kipuvad ununema, nii, et selle poolest on see halb film.

Minult saab hindeks 5.5/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: