“Hugo Cabret leiutis”(2011)

Hugo Cabret on varakult orvuks jäänud poiss, kes töötab kellavalvurina ja elab ühes Pariisi rongijaamas.  Tema vaba elu sõltub sellest, kui märkamatuks ja anonüümseks ta saab jääda. Kui kuri jaamainspektor  peaks ta kinni püüdma, saadetakse ta kohe lastekodusse, ning see polnud 20.sajandi alguses elava lapse jaoks parim koht. Kuid ühel päeval viib elu ta  rongijaamas kokku mänguasja letti  pidava vanamehe ja tema noore kasulapse Isabellega. Sellega satub ohtu Hugo anonüümsus ja tema üks suurimaid saladusi: ainus asi mis talle kadunud isa meenutab.

See film on vanameistri  Martin Scorcese kummardus ühele filminduse pioneerile  prantuse režhissöörile  Georges Méliès’le, kes pani aluse tänapäevasele filmidusele. Film kandideeris mitmele Oscarile, sealhulgas ka kui parim film, aga kahjuks jäi seekord saamata, kuigi minu arvates, oleks võinud saada, kui poleks “Artisti” olnud, noo aga see selleks.  Muide film sai 5 Oskarit, kui keegi veel ei tea, ning veel mitmeid auhindu teistelt filmifestivalidelt.  Hugo on mõnus, talvine 3D formaadis kogupere film, mida naudivad kõik.

Põhimõtteliselt tehti film tänapäevase filmikunsti alusepanija elulooline film, kusjuures väga huvitavas vormis.  Film meenutab millegi poolest Lewis  Caroli “Jõululaulu”  ja Charles Dickensi “Oliver Twisti” . “Jõululaulust” võetud see atmosfäär, et kindlasti juhtub mingisugune ime, Oliver Twisti meenutab seesama Hugo, millegi poolest. Selles filmis on kõik tegelased, mida ühe perefilmi jaoks vaja on: orvuks jäänud laps (enamasti XY-sugukromosoomidega), mõni tüdruk, mõni loom, mõni kuri onu/tädi, kes pole tegelikult kuri, vaid lihtsalt alkoholipudel kukkus koduteel puruks, ning tuju on rikutud , ning mõni vanemat sorti inimene, kellel on mõni hea lugu jutustada, mida ta on pikka aega varjanud. Sündmustik on ka suhteliselt tavaline ja harilik, mis oli filmi miinuseks, vähemalt minu jaoks, oskasin kõike ette arvata. Mis selle filmi kõige suuremaks plussiks oli see, et põimiti kokku kaks väga huvitavat lugu ühte ning saadigi 2011.aasta Oscari kandidaat. Kuid paraku sündmustik on niimoodi ülesehitatud, et juba alguses saab aru, et selle filmi lõpus taskurätid märjaks ei saa.

Filmi operatoor sai sel korral oma töö eest Oscari.  Palju õnne talle, ta on Oscarit väärt. Lihtsalt vaadake seda filmi. Lausa lust vaadata kuidas seda filmiti. Eriti efektsed on need tagaajamised ja üldse stseenid rongijaamas.  Rohkem pole mul midagi öelda. Näitlejatest mängis siin kõige paremini minu arvates Chloe Moretz (Isabelle), lihtsalt vapustav, väga hästi mängitud. Ning Ben Kingsley oli samuti tasemel, kuigi ta oleks võinud paruka ikka muretseda. Muidu on ta nii noorelt kui ka vanana kiilakas, ainult juuksetuti värv muutub.  Ning arvake ära kes kurja jaama inspektorit mängis? Ei tea? Seesama inimene kes mängis Boratit!!! ehk Sacha Cohen. Tema mängimisest olin lihtsalt vaimustuses. Inspektor, kes on väliselt karm, seaduse igat kirja pandud reegli tähte jälgiv mees, kuid seesmiselt õrn ja haavatav, ning madala enesehinnanguga, kes üritab seda varjata karmi ja range mehe maski taha.

Scorsese on geenius, seda teavad paljud filmiarmastajad. Samasugune nagu ka Melies, kellele film on praktiliselt pühendatud. “Hugo” on esimene 3D-film mille režissööriks on Scorsese, kuid juba räägitakse, et juhtivateks 3D-filmideks hakkavad olema just tema teosed . See on ka on esimene perefilm, mida ta tegi, enamus tema filmidest on  täis vägivalda, ühiskonna halbu külgi ja muud taolist. Kuid andekas inimene on kõiges andekas, ning sai ka perefilmigagi hakkama. Nagu mainisin varem, väga huvitavalt on jutustatud filminduse jaoks legendaarse inimese elulugu.

Hindeks saab minult 8.5/10

Muide märtsi esimesel nädalavahetusel ehk 3-4.märtsil näidatakse lisaseansse nii, et kiirustage, rohkem seda arvatavasti Eesti kinodes ei näe.

Kui teile meeldis see arvustus või blogi üldse, kui see ei tekita raskusi palun jälgige blogi Twitteris, Like-ge Facebookis või jagage sõpradega.  Aitäh 🙂

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: