“Gone with a Blastwave”

Eesti keeles siis kõlaks kui “läinud lööklainega” või midagi taolist. Ühesõnaga koomiks räägib loo 2-st Punase armee (mitte Punaarmee) sõdurist, snaiprist ja leegiheitjaga mehest, kes üritavad ellu jääda tuumaplahvatuse järgses linnas, võideldes Kollase ja Sinise armeega. Erilise käske selles sõjas sõduritele ei jagata, ning iga armee ülesandeks on linnast välja pääseda, maksku mis maksab.

Kirjelduse järgi võib tunduda, et koomiks on hirmus draamatiline, ning on mõeldud pigem meestele ja poistele, kuna on päris palju tulistamisi. Aga ei! Tegemist on suhteliselt lõbusa ja naljaka koomiksiga, kus on suures hulgas “sõdurihuumorit”, natuke musta huumorita ja sõdade naeruvääristamist. Koomiksi autoriks  Kimmo Lemetti, koomiksisari hakkas ilmuma 2005.aastal ning pole siiamaani lõpetatud, ning vaevalt et lõpetatakse. Üks osa koosneb ühest lehest ja ka ühest naljast või koomilisest situatsioonist. Tegevus koomiksi sarjas ei kulge eriti ühtlaselt kuid, mingisugune seos iga osa vahel on olemas, ning mingi loo saab kokku, kuid nagu ütlesin, koomiksisari pooleli, ning järge pole juba väga kaua olnud.

Peamisteks tegelasteks nimetud snaiper ja leegiheitjaga tüüp, neil on vastav märgistus kiivril. Snaiper on pigem selline ohmuvõitu, kuid ainus, kes selles paaris reaalselt oma relva kasutab. Hiljem ilmuvad ka teised Punase armee liikmed, ning jätkavad ellujäämist suuremas rühmas, punaste peamisteks vastasteks on sinised, keda punased on reaalselt võimelised tapma. Kollased on kõige tugevamad, kõige parema relvastuse ja sõjataktitaga armee.

Lühidalt siis: Plussideks on relvad, huumor, tulistamised. Miinusteks on see, et on liiga lühike.

Hindeks saab minult  7/10

Nautige 🙂

Kui tahate veel vaadata siis koomiksisarja link on siin

Kui teile meeldis see arvustus või blogi üldse, kui see ei tekita raskusi palun jälgige blogi Twitteris, Like-ge Facebookis või jagage sõpradega.  Aitäh :)

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: