Komando (Eesti keelne)

Kapten Jimmy Ramsey juhitav rünnakrühm läks laiali pärast Teise maailmasõja lõppu 1945.aastal. Viis aastat hiljem saadetakse puhkevad ägedad lahingud Korea poolsaarel ja rünnakrühmal tuleb taas sekkuda. Ent sõda on vahepeal ohtlikumaks muutunud ning džungel paneb meeste vastupidavuse tõsiselt proovile.

Koomiksikogu ilmus eesti keeles 2011.aasta aprillis, koosneb neljast koomiksiloost, mis on siis “Jälle rivis”,  “Rünnak lennuväljale”, “Džunglis ” ja  “Arvete õiendamine”. Antud koomiksite peategelasteks on endise  rünnakrühma “Ramsey röövlijõugu” liikmed. Nendeks olid siis Jimmy Ramsey, ehk rühma asutaja ja juht. Derek Jarvis hüüdnimega Jarv, oli rünnakrühmas lõhkajaks. Bernard “Berny” Monteith oli rühmas autojuht, nagu ka Oz. Kapral Lian “Fitz” Fitzpatrick oli rühmas snaipri rollis. John “Tex” Hall oli radistiks ja Joe Hayne oli niisama hea sõdur.

Esimene osa räägib Ramsey rühma taaskogunemisest, lühidalt iga liikme tsiviilelust, kuidas nad saadetakse Koreasse, millised ülesanded neile alguses anti ja kuidas teised neisse suhtusid.

Teises osas antakse rühmale palju keerulisem ülesanne, kui varasemalt, seekord tuleb neil hävitada kaugel vaenlase tagalas terve lennuvälja täie lennukeid hävitada. Nad ühinevad prantslaste ja natsidega, et koos hävitada vastaste lennukeid.

Kolmandas osas suundub rünnakrühm Malaisiasse, kus nad ühenevad kohalike meestega, et võidelda sissidega, siin tulevad mängu reetmised, sõjaaja kuritööd ja muud taolist. Neljandas osas saadetakse rühm lihtsale operatsioonile haavatut sõdurit tagasi tooma, aga tee peal kukkub lennuk džunglisse otse sisside teritooriumile.

Suhteliselt huvitavad lood, kohati on lood isegi põnevamad kui sõjafilmides. Tegevus on ka üles ehitatud nagu sõjafilm, vanad sõdurid tulevad tagasi rindele, kuna tsiviilelus neil hästi ei lähe. Noored neist lugu ei pea, kuna nad on juba niivõrd vanad. Neile antakse alguses lihtsaid ülesandeid, mis tunduvad liiga igavad, kuid isegi neile lisatakse pinget kui nad vastastega kokku puutuvad. Samamoodi on ka rühma sees kannatada saanuid, et tegevus natuke realistlikum paistaks. Eriti mulle meeldisid sellised Hollywoodlikud trikid selles koomiksis ja tegelased, nagu olekski mõne sõjafilmi põhjal tehtud.

Aga antud koomiksil on ka miinused. Esiteks  väga kehv tõlkimine, mõned repliigid on tõlkimata jäetud, need jutustavad laused on ka sõnastusvigadega. Teiseks ei kulge tegevus ühtlaselt, tegevus on katkendlik ja liiga palju tähelepanu on pööratud jutustavale osale,koomiksipilt peaks jutustama loo, mitte tekst.

Minult saab hindeks 6.5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: