“Mee ja vere maal”(2011)

Filmi tegevus algab 1992.aasta Balkani poolsaarel, Serbia väed hävitavad massiliselt  moslemeid, bosnialasi ja  muid nn. “vaenlasi”.  Serblaste üheks ohvitseridest on Danijel, suure kindrali poeg, ning kes armastab bosnialasest moslemi naist Aijlat. Naine sattub serblaste kätte koonduslaagrisse, ning laagri ülemaks on Danijeli isa, kes on fanaatiline moslemite vihkaja.

Angelina Jolie debüütfilm sai juba kurikuulsaks enne selle ametliku esilinastust, seoses sellega, et Bosnia kirjanik väitis, et loo mõtles välja tema, ning Jolie muutis vaid nimed ära. Kuidas seal ka ei oleks, on film suhteliselt kesine, ning ega esimene asi ei tule kohe hästi välja.

Lugu on suhteliselt üksluine ja kohati isegi igavavõitu ning väga karm, isegi liiga karm Hollywoodi  kohta.  Lugu oleks tegelikult sobinud ükskõik millisesse sõjalisse konflikti, ning lugu tundub hollywoodlikult ebareaalselt, näiteks, kui põgeniku ajatakse taga, siis ega ühest sõdurist ja kolmest kuulist ei piisaks. Pealegi see lugu läheb kogu aeg allamäge, algab plahvatusega ning järgneva 60 minuti jooksul ühtegi positiivset stseeni pole. Seejärel on natuke positiivi, ning seejärel uuesti filmi lõpuni taskurättide märjaks tegemiseks. Kuigi mind see lugu kuidagi ei kõigutanud, noh natuke, kui näidati neid sõja tumedamat poolt (kui sõjal on üldse hele pool), need vägistamised, piinamisi ja muud taolist. Vägistamisstseenidega  pingutati konkreetselt üle. Iga 20 minuti järel tõmmati keegi läbi. Väga paljudele ei meeldinud selline film, sest et siiamaani vaieldakse, kes ikkagi alustas sõda Balkanil 1992.aastal.

Väga ilusad filmimisvõtted ja üleminekud ning head filmimiskohad. Režissöör pingutas vägivaldsete stseenidega üle, ning lugu on ka kuidagi vägagi ebareaalne. Näitlejad on selles filmis kohalikud, ehk siis bosnialased, serblased ning varem pole ma neid näinud. Näitlejad mängisid väga väga hästi, suurepärane miimika, ning isegi kui nad ei ütle välja milline on nende arvamus antud olukorrast, saab vaataja sellest aru.

Minult saab hindeks 6/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: