Juubel, mida ei saa märkimata jätta:”Ristiisa” sai 40-ne aastaseks!!!

Maailmatuntud kriminaalne draama Itaalia maffiaperest ilmus vaatajate ette 1972.aasta 15.märtsil. Selle ajaga on ta tohutult populaarsust kogunud, ning muutunud legendaarseks.  Tsitaadid filmist on juba kõnekeelde juurdunud, kuigi mõned ei teagi, et see nii on. Filmile on tehtud tohutul hulgal paroodiaid, dokfilme ja muud taolist.  Muide see on ka kõige populaarsem film, mille vaatamise kohta valetati, 33% inimestest kes väitsid, et on filmi vaadanud, tunnistasid, et pole seda kordagi vaadanud. Et kuidagi märkida, et olen ise ka suur “Ristiisa” fänn, tahaksin jagada paar fakti filmist, mida te küllap vist ei teadnud:

  • Kass polnud planeeritud, siis kui Ristiisa räägib Bonaseraga sõprusest, on donnil süles hall kass, stsenaariumi järgi polnud see nii planeeritud, lihtsalt Brando, kes armastas lapsi ja loomi püüdis võtteplatsil hulkuva kõutsi kinni ja arvas, et see muudab tema tegelaskuju paremaks. Kuid kassi pärast tuli avastseeni mitu korda uuesti filmida, sest kass ei tahtnud süles püsida.

 

  • Al Pacinot ei tahetud filmi osalema võtta, 1970-ks aastaks polnud Al Pacinot teab kui hea ja tuntud näitleja, ning tema kohale taheti võtta tuntumad ja produtsentide arvates andekamaid näitlejaid, sealhulgas ka Robert de Nirot. Kuid Coppola otsustas Pacinole võimaluse pakkuda, produtsendid oli närvis, kui nägid esimesi filmivõtteid Pacino osalusega ning küsisid režisöörilt: “Millal ta siis ükskord mängima hakkab?!” Aga nähes stseeni Itaalia restoranis said nad aru, et peale Coppola tegi õige valiku.

  • Pacino vigastas end võtteplatsil, Itaalia restorani stseeni ajal, kui Michael  autost välja ronis ja restorani poole kõndis murdis ta jalaluu.

  • Hobusepea polnud võlts, paljud austajaid on aastakümneid vaielnud, kas voodis oli päris hobusepea või mitte, ütlen välja see oli Chicago tapamajas oma elu lõpetanud hobuse pea.
  • Mida tähendavad apelsinid filmis, on märgitud, et iga kord kui kaadrisse ilmuvad apelsinid, saab mõni tegelane surma. režissööril ja stsenaristidel polnud mõttes apelsine näidata surma sümbolina, nad tahtsid filmi vaid natuke värvikirevamaks muuta, sest üldjuhul on filmis hallikad-tumedad värvid.
  • Luca Brasi oli professionaalne suremise imiteerija, Lenny Montana, kes mängis filmis donni ihukaitsjat Luca Brasi oli professionaalne maadleja ning ka päriselt ühe New Yorgi donni ihukaitsja, kasutas oma oskusi et mängida enda kägistamise stseenis. Ta oskas silmi välja punnitada ja nahavärvi muuta ja muud taolist.
  • Surm läbi tuhande kuuli, stseeni kus, Sonny  maha lastakse filmiti 3 päeva, ning selle filmimiseks kulus 100000 dollarit, filmi eelarve oli 6.5 miljonit dollarit.

Kui tahate rohkem fakte teada saada, siis siin on aadress:

http://entertainment.time.com/2012/03/15/the-anniversary-you-cant-refuse-40-things-you-didnt-know-about-the-godfather/#the-cat

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: