“1+1″(2011)

Rikas prantsuse aristokraat Philippe murrab õnnetusse tagajärjel paar kaelalüli, ning  suudab vaevu peadki liigutada. Endale põetajaks palkab ta endale aga selleks ametiks kõige ebasobivama inimese: slummist pärit mustanahalise Drissi, kes just vabanes vanglast. Aga just selline inimene õpetabki Philippet uuesti elu nautima.

Kaks täiesti erinevatest maailmatest inimest, saavad kokku, ning mõlemas on piisavalt inimlikkust ja headust, et saada sõpradeks.  Seekord sai taolise filmimisega hakkama Prantusmaa, mis on üks sügavmõtteliste filmide kodumaa, nagu oli ükskord märgitud, prantsuse filmis võib ainsaks tegevuseks olla peategelase lõunasöök, ning ainult prantslased suudavad taolise filmi üle tunde arutada. See film on tehtud juba suurema publiku jaoks. Ning muide ka põhineb tõestisündinud lool.

Lugu on vana nagu maailm ise, juba Vanas-Kreekas olid patriitsidel orjadest sõbrad, antud filmis on kujutatud samasugust lugu, kuid selles filmis on n-ö patriits halvemas seisundis kui mustanahaline mees. Driss on juba harjunud sellega, et ta ei pääse slummidest välja, ning ei loodagi paremale elule.  Philippe on  rikas invaliid, kes on samuti juba kaotanud lootuse täisväärtuslikku elu elada. Kui need kaks saavad kokku, juhtub, see mis tavaliselt ikka juhtub-nad saavad sõpradeks ning õpetavad üksteist enda viisidega  elu nautima.   Film on segu ameerikalikust huumorist ja ülesehitusest ning prantsuse draamatilisusest.

Tuleks kiita  operatoorit ja režissööri, esiteks vaadake kui hästi on kokku põimitud see filmimine väriseva käega tegelase selja tagant, ning see kuidas filmitakse autosõitu. Sellist filmimist olen ühes filmis väga harva  näinud.  Lihtsalt väga ilus. Teiseks režissööritöö, mulle meeldis kuidas alguses näidatakse  filmi lõpukaadreid ning siis minnakse loo algusesse, sealt siis juba täiesti lõpuni.  Veel mis selles filmis kiitmist väärt on muusika, vähemalt mulle meeldivad sellised klaverisaated (ega ma  väga suur klassikalise muusika fänn ole). Igatahes mulle meeldis see muusika.

Ei saa mainimata jätta näitlejaid, ma küll ei tea seda mustanahalist Prantsusmaa näitlejat, aga minu arvates mängis ta lihtsalt geniaalselt, jääb mulje nagu ta ei mängiks vaid on lihtsalt tema isa. Philippe rolli osatäitja oli ka hea, kuidas saab mängida halvatut, ning kordagi nina või kõrva sügamata jätta? Minu jaoks jääb see saladuseks.

Minult saab hindeks 7/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: