“Binding of Isaac”

Elasid kord Isaak ja tema ema väikeses majakeses künka otsas, Isaak tegi iga päev, seda mida lapsed ikka teevad, ema aga oli suur kristliku telekanali fänn, ning ühel päeval kuulis ta häält ülevalt, et ta peab oma poja Isaaku ohvriks tooma, ainult nii saab tema hing puhtaks, ema loomulikult kuuletus ning suundus poja toa poole.  Isaak kuuldes oma ema samme, ning teades tema kavatsusi hakkas kiiresti toast väljapääsu otsima. Lõpuks leidiski ta põrandaluugi mis viis keldritesse. Isaak ronis mõtlemata keldrisse. Nüüd tuleb Isaakul leida ohutu väljapääs…

Tegemist on PC indie-mänguga, kelle arendajateks on “Super Meat Boy” loojate  Edmund McMilleni ja Florian Himsliga.  Loo idee on võetud, nagu te vist juba aru saite Piiblist, kus Jumal käsib prohvet Aabrahamil oma poja Isaaku talle ohvriks tuua, teatud kohas, teatud ajal. Mis edasi saab te vist juba teate.   Liigume siis mängu kirjelduse juurde:

 • Tasemed : Mäng koosneb 5 tasemest, ühelt levelilt teisele minemiseks tuleb boss maha lüüa, nagu tavaliselt taoliste mängude puhul. Iga tase/asukoht uueneb iga kord kui mängu uuesti alustate. Muutuvad tubade asukohad,  koletised nendes, kirstude sisu.  Nii et läbi mõelda, mis tuppa tasub astuda ning millisesse mitte ei saa.  Just see muudab mängu palju mitmekesisemaks.

 • Tegelased: Saab valida 4 erineva tegelase vahel, alguses saab mängida vaid Isaakuga, teisi saab lahti teatud esemeid korjates. Igal tegelasel on omad esemed/võimed mida saab mängides kasutada. Nii ei hakka igav, kui tuleb tahtmine mäng uuesti läbi mängida.

 • Esemed: Igal tasemel on tuba ühe esemega, seda saab kasutada kaas relvana, kaitsena, võimete tõstmiseks ja muuks taoliseks. Esemed on külluses, alates sidrunist, mis paneb 2 korda tihedamini tulistama, lõpetades ema kasutatud hügieenisidemega, mis kivistab vaenlased paaris sekundiks ära. Lisaks nendele on ka Taro kaardid ja pillid. Muide esemeid saab ka bossi tappes ning Saatana ruumist. Päris huvitav on neid esemeid korjata.

 • Vastased:  Tavalisteks vastasteks on teil iga väikelapse õudus unenägude tegelased ja Põrgu elanikud, on agresiivseid, on armsaid, on passiivsed, on lihtsalt prügi mis elab aga midagi ei tee. Iga leveliga muutuvad teie vastased üha tugevamaks, nt-ks kui esimestel tasemetel püsis olevus paigal ja tulistas, siis järgmistel lisaks tulistamisele, lendab ta ka ringi. Bossid on mängus üldjuhul passiivsed, ning võitjaks jäämiseks tuleb kas leida sobiv koht ja vastast põmmutada või ringi joosta ja noolenuppu all hoida. Lisaks bossidele on igal tasemel võimalus sattuda tuppa mini-bossiga, kes peabossist nõrgem, aga tavavastastest tublisti tugevam. Kokku on neid 7, ning ka nende nimed vastavad 7-le suurimale surmapatule.

 • Saavutused: Inimene on selline olend, kes tahab kõigile näidata mida ta saavutanud on, ning selleks on hakkatud mängudesse lisama saavutuse sektsiooni. Selles mängus on neid saavutusi umbes 36, ning lisaks veel esemete kollektsioon, mida tahaks kõik kokku korjata. Saavutusi on tegelikult raske saada, ning mängu tuleb ikka mitu korda läbi teha algusest lõpuni, et saada see saavutus oma profiililehele.

Kokkuvõtes: Mäng pakub väljakutset, see ei muutu igavaks isegi pärast 60-t mängutundi. Vaheldusrikamaks muudavad mängu juhuslikult genereeritavad tasemed ja alternatiivsed bossid. On olemas ka huvitavad saavutused, iga saavutusega tekib asukohta uus ja tugevam ese, mida tuleb vaid üles otsida. Plusspunkte annavad muusika ja graafika, selline mõnusalt ilusad pildid. Ning kuidas saab lugu mainimata jätta, kogu mäng on seotud-põimitud Piibli temaatikaga,  7 surmapatu ja leping Saatanaga ning palju muud taolist.

Mõningad soovitused:

 • Laske õhku teistest tumedamaid kive, nendes on üldjuhul peidus kas lisaelud või siis võti.
 • Ükski relv ei ole  selles mängus kasutu, kui oskad seda õigesti kasutada, tihtipeale on  esmapilgul kõige võimsamad relvad kasutud mõnes olukorras.
 • Otsige Taro kaarte, neist on väga palju abi.
 • Hoiduke ravimipillidest, nagu ka päriselus võivad neil tihtilugu olla  halb mõju.
 • Mõelge oma liigutused korralikult läbi enne kui tegutsete.

Minult saab hindeks 9/10

Vabandage kui miski on valesti, see on minu esimene arvutimängu arvustus.

 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: