“Looraks”(2012)

“Looraks” jutustab ühest ettevõtlikust 12-aastasest poisist, kes saab ühel päeval teada, et tema unistuste tüdruku südame võitmiseks on vaja leida.. ehtne puu. Ülesande muudab raskeks tõsiasi, et ühtegi puud pole enam alles ning terves linnas on kõik puud ja taimed plastikust ning täispuhutavad! Ehtsa, elava ja lõhnava puu leidmiseks peab poiss tutvuma muinasjutukangelaseks peetava Looraksiga. See on tohutusuurte vuntsidega pisikest kasvu ja pahur olevus, kel on tegelikult hea süda ja kes võitleb kõigest jõust selle eest, et tema maailm rumalate looduse hävitajate poolt lõplikult rikutud ei saaks.

Ma pole viimase aja animafilme eriti vaadanud, 2009-2012.aasta omasid eriti.  Ning selleks on väga lihtne põhjus: animafilmide debiilsus. Miks? Miks? Miks? Miks pole enam tsensuuri Eestis?!  Ma ei kujuta ette milliseks kasvavad need lapsed selliseid multikaid vaadates. APPI!!! Selles multikas isegi oli natuke moraali, aga selle summutavad lamedad naljad, piinlikud situatsioonid ja muu taoline.

Kuigi sissejuhatus oli selline kiruv, ei tasu mainimata jätta, et lugu on päris õpetlik. Päris nagu vana hea õpetlik muinasjutt on üles ehitatud. Aga vahepeal on mõttetud laulud mille paljudest sõnadest aru ei saa, siis see pikk luuavars mis rääkis nagu see tüüp kes Viru Keskuse pingil kogu aeg istub.  Ning seekohta kus tegevus minevikus toimub: ainus mis pähe tuleb on Chernobyl, maismaal liikuvad ja laulvad karud, mingisugune karvane elukas ja karud kes kunagi suureks ei kasva. Ning veel need peasündmused minevikust on väga kiiresti näidatud ja laulu saatel. Mulle näitaks väga huvi kuidas neid puid hakkatakse maha raiuma. Ning loomulikult kuidas saab üks tänapäevane animafilm hakkama ilma kurjamita, kel on tugevad käsilased, armastusväärne tüdruk ja peategelane, kes kasvab kas ilma isa, ema või üldse vanemateta. Lühidalt siis, loo ülesehitusel on kasutatud liiga palju ameerikaliku stiili, need laulud aja kokkuhoiuks, juga jõe lõpus jne.

Minult saab hindeks 3/10

 

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: