“Looraks”(2012)

“Looraks” jutustab ühest ettevõtlikust 12-aastasest poisist, kes saab ühel päeval teada, et tema unistuste tüdruku südame võitmiseks on vaja leida.. ehtne puu. Ülesande muudab raskeks tõsiasi, et ühtegi puud pole enam alles ning terves linnas on kõik puud ja taimed plastikust ning täispuhutavad! Ehtsa, elava ja lõhnava puu leidmiseks peab poiss tutvuma muinasjutukangelaseks peetava Looraksiga. See on tohutusuurte vuntsidega pisikest kasvu ja pahur olevus, kel on tegelikult hea süda ja kes võitleb kõigest jõust selle eest, et tema maailm rumalate looduse hävitajate poolt lõplikult rikutud ei saaks.

Ma pole viimase aja animafilme eriti vaadanud, 2009-2012.aasta omasid eriti.  Ning selleks on väga lihtne põhjus: animafilmide debiilsus. Miks? Miks? Miks? Miks pole enam tsensuuri Eestis?!  Ma ei kujuta ette milliseks kasvavad need lapsed selliseid multikaid vaadates. APPI!!! Selles multikas isegi oli natuke moraali, aga selle summutavad lamedad naljad, piinlikud situatsioonid ja muu taoline.

Kuigi sissejuhatus oli selline kiruv, ei tasu mainimata jätta, et lugu on päris õpetlik. Päris nagu vana hea õpetlik muinasjutt on üles ehitatud. Aga vahepeal on mõttetud laulud mille paljudest sõnadest aru ei saa, siis see pikk luuavars mis rääkis nagu see tüüp kes Viru Keskuse pingil kogu aeg istub.  Ning seekohta kus tegevus minevikus toimub: ainus mis pähe tuleb on Chernobyl, maismaal liikuvad ja laulvad karud, mingisugune karvane elukas ja karud kes kunagi suureks ei kasva. Ning veel need peasündmused minevikust on väga kiiresti näidatud ja laulu saatel. Mulle näitaks väga huvi kuidas neid puid hakkatakse maha raiuma. Ning loomulikult kuidas saab üks tänapäevane animafilm hakkama ilma kurjamita, kel on tugevad käsilased, armastusväärne tüdruk ja peategelane, kes kasvab kas ilma isa, ema või üldse vanemateta. Lühidalt siis, loo ülesehitusel on kasutatud liiga palju ameerikaliku stiili, need laulud aja kokkuhoiuks, juga jõe lõpus jne.

Minult saab hindeks 3/10

 

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: