A. ja B.Strugatski “Väljasõit rohelisse”

  • Kirjastus: Eesti Raamat
  • Ilmunud Eesti keeles: 1987
  • Sari: Mirabilia
  • Lehekülgi: 151
  • Žanr: Ulme, põnevik, draama

Juhtunud on see mida paljud on ennustanud, kartnud, oodanud. Maailma külastavad tulnukad ning jätavad endast maha piirkonnad, rahvakeeli Tsoone,  mis on täis ebamaiseid anomaaliaid ja artefakte. Esimesed hoiavad inimesi Tsoonist eemale, viimased aga meelitavad inimesi eludega riskima, kuna artefaktide eest makstakse head hinda. Inimesi kes sellega tegelevad kutsutakse stalkeriteks. Kuivõrd aga muudab Tsoon inimest ja inimene Tsooni?

Olen väga suur STALKERi mänguseeria fänn, ning oleks minu jaok patt antud raamat lugemata jätta!!!

Õnne kõigile, tasuta ja ärgu kellelegi tehtagu liiga

Raamatu peategelaseks on Redwick Shoehart, loo alguses on ta 23-aastane, ametlikult Maavälise Teaduse Instituudi laborant, mitteametlikult kogenud stalker. Ta on inimene, kes pealtnäha vihkab kõiki enda ümber, ning Tsoon on ainuke koht kus ta saab end piisavalt vabalt tunda. Teisest küljest on Tsoon see, mis talt kõik ära võttis, kõik millest ta hoolis ja keda ta armastas. Ta tahab jätta maha stalkeri ameti, kuna see läheb talle liiga kalliks maksma aga see on ainus talle sobiv elatusviis. Mille vahel tuleks valida?

Teiseks huvitavaks tegelaseks on Richard Noonan, inimene, kes ametlikult töötab insenerina Instituudi heaks, mittametlikult aga kohaliku politsei heaks. Tema ülesandeks on stalkerlus välja juurida, stalkerid vanglatesse istuma panna ja lõpetada artefaktide Tsoonist välja toomise. Üheks Richardi parimaks sõbraks on Redwick Shoehart. Kas ta saab minna oma parima sõbra vastu. Õli valab tulle veel Redi naine Guta, kellesse Richard on armunud. Ka selle tegelase ees seisab küsimus, kumb on tähtsam, kas karjäär ja enda heaolu või siis sõprus/armastus?

Loo poolest on suhteliselt huvitav, pingeline ning äärmiselt filosoofiline. Selle raamatu puhul on mille üle arutada, Red ei ole küll selline tegelane kellele heameelega kaasa elaks, ning ta ei püüagi hea olla. Mulle meeldis see, kuidas need teekonnad on kirjeldatud, kuidas kirjeldatakse Tsooni, anomaaliaid, artefakte, need pakkusid äratundmisrõõmu. Iga peatükk algab huvitavast kohast ja lõppeb huvitavalt ja ootamatult.

Mis mulle ei meeldinud oli peatükkide suhteline üksluine ülesehitus: Red, tema antud olukorra kirjeldus, mineviku meeldetuletamine, Redi mõtted, tema üksluiste tegevuste (sigareti süütamine, plasku sisetaskust väljavõtmine) pidev kordamine ja iga peatükki lõpus lubadus, et ta ei lähe enam Tsooni tagasi. Peatükkide vahele jääb liiga suur ajaline vahe, ning seda mis vahepeal toimus mainitakse väga pealiskaudselt.

Minult saab hindeks 6.5/10

  1. 22. november 2012

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: