“Kuum Pirukas: Klassi kokkutulek”(2012)

See oli 1999. aasta suvel, mil neli poissi püüdsid ühes Michigani väikelinnas iga hinna eest süütusest lahti saada. Vahepealsete aastate jooksul jõudsid Jim ja Michelle abielluda ning Kevin ja Vicky hüvasti jätta. Oz ja Heather kasvasid lahku, aga Fich ihaldab endiselt Stifleri ema. Vanad sõbrad saavad üle pika aja kokku klassikokkutulekul, meenutades neid hormoonidest hullunud teismelisi, kes nad kunagi olid. Ühe nädalavahetuse jooksul saab selgeks, mis on muutunud, kes mitte, ning et aeg ega vahemaad ei suuda purustada tõeliseid sõprussidemeid.

Pole kunagi vaadanud Kuuma Pirukat algusest lõpuni vaadanud, kuna ei viitsinud  vaadata kuidas kiimas vennad üritavad oma süütusest lahti saada. Pealegi mulle ei meeldi eriti taolised n-ö komöödiad. Ma ei taha oma lugejate ajusid koormata, sellel blogil on ikkagi meelelahtuslik-informatiivne otstarve. Kuid arvan, et “Kuum Pirukas” koosmõjus teiste teguritega ongi üheks põhjuseks miks on tänapäeval raske leida teismeeas süütuid.  Mõelge selle üle, kui on vastuväiteid kirjutage kommentaare.

Alustame siis loost, alustan loo ülesehitusest, sest see on ainukeseks plussiks ja ka miinuseks.  Lugu on hästi üles ehitatud eelmiste filmide kujul kuid natuke on see  juba tüütuks muutunud: sõbrad-rand-pidu-õhtu-pidu-orgia-mitteniilõbusstseen-pidu-orgia-“sõbrad saame jälle kokku”. Kuigi ma olen juba suhteliselt tuim tüüp ning mind ei suuda enam paljud komöödiad naerma ajada, oli antud film kohati naljakas, kohati aga mõttetu, eriti lõpu poole. Ning veel üritati seal mingit moraali lugeda, see ei sobi taolise filmi jaoks. Kui film on ajuvaba noortekomöödia siis olgu ta juba lõpuni, pole seal vaja mingisugust veidi tõsisemat stseeni vahele toppida, Oscarit ta nagunii selle eest ei saa. Antud filmil on kõik olemas, et olla halb film: kuiv ülesehitus, lame huumor, mõttetud tõsisemad stseenid, mõttetud dialoogid, ning paar ebaloogilist stseeni,  nagu näiteks, see kui inimesed on peaaegu keset maja suguühtes ja inimesed tulevad nende juurde ja hakkavad tuimalt paarikesega juttu ajama. Vähe sellest, et nad paarike on niigi piinlikus olukorras, siis peavad veel suvalised inimesed veelgi olukorra üles kütma.

Näitlejate kohta oskan öelda, et kõik oli super, väga head näitlejad. Operatoor oli ka hea nagu tavaliselt kuid vot režissöör polnud kõige parem. Ta küll säilitas selle “klassikalise” loo ülesehituse, aga natuke ebaloogilised stseenid olid filmis olemas. Ühesõnaga tuli välja selline harilik noorte komöödia, millega nagu lõpetatakse “Kuuma Piruka” seeria, kuid samas jäetakse lootus/hoiatus, et see  polnud kaugeltki viimane Pirukas.

Minult saab hindeks 3/10

Ning veel, palun vabandust oma lugejatelt, et oli nii pikk paus, lihtsalt polnud vahepeal aega filme vaadata. Ning nagu öeldakse “Sorry for a long potato”

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: