“Prometheus”(2012)

Kaugel tulevikus avastavad inimesed planeedi,  kust inimkond on alguse saanud,  Teadlaste grupp suundub galaktika kõige kaugemasse nurka, et saada vastuseid küsimustele. Kuid inimkonna päritolu otsingud võivad viia inimkonna hukuni…

Ma ei ole kunagi olnud ulme-ja fantaasiafilmide fänn, need pole mulle kunagi meeldinud, sest need mida ma näinud olen, olid selle žanri halvimad esindajad. Kuid meelelahutuseks otsustasin vaadata midagi kergemat, mis laseks nautida filmi. Ning pean tunnistama, et jäin rahule sellise meelelahutusega.

Lugu saab alguse sellest, et Maale maandub lendav taldrik ja laseb seal välja ühe oma reisijatest, pilootidest, pannakse alus elule Maa peal. Järgmises stseenis on aasta 21…., arheoloogid avastavad koopamaalingud planeedi koordinaatidega. Seejärel aga on stseen kus teadlaste rühm suundub juba selle planeedi poole, kust nende arvates sai alguse inimkond. Lugu ei ole ainulaadne, iga neljas õudus-või ulmefilm on taolise ülesehitusega.

Teadlased lähevad midagi otsima, leiavad aga midagi muud. Mis mulle selle filmi puhul meeldis oli see, et osati pinge üles krutida, kuigi lugu oli etteaimatav, on teada mis edasi juhtub aga on ikkagi ootamatu. Tegelased on suhteliselt igavad. Naine, kes nõuab et tema pilli järgi tantsitaks, kaptenist naljatilk, normaalne meestegelane ning tema abikaasa, kes on vaimselt ja füüsiliselt väga tugev naine ja paar tüüpi, kes nagu igas õudusfilmis kohe surma saavad. Meeldivalt üllatas see, et peakangelannat mängis Noomi Rapace, see kes on nüüdsest üks minu lemmiknäitlejannadest, tema näitlemisoskus on võrratu,  ta mängib sellist vaimselt tugevat naist, kes elab kõik üle, kuigi tal on väga valus, miski ei lase tal alla anda. Ka teised näitlejad olid tasemel, kuid Noomit ei trumpa keegi üle.

Mulle meeldis filmimisstiil, ilusad kaadrid,  see oli vapustav, kui ilus see kõik oli. Mulle meeldisid need arvutis joonistatud koopad ja see monument mida on ka postril kujutatud. See kõik näeb väga realistlik välja ulmefilmi kohta. Eriefektid olid kõrgeimal tasemel. Ning muusika, muusika on see viimane tilk/piisk/noot mis teeb sellest filmist peaaegu meistriteose.

Minult saab hindeks 6.7/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: