Jo Nesbo “Nahkhiir”

  • Kirjastus: –
  • Ilmunud eesti keeles: – (norra keeles 1997)
  • Sari: Harry Hole
  • Lehekülgi: 339
  • Žanr: detektiiv

Sidneys on jõhkralt tapetud noor norralanna Inger Holter. Austraalia politseile abiks saadetakse Norrast uurija Harry Hole. Austraalias ootab Harryt palju ootamatusi. Ta jõuab leida ja kaotada häid sõpru, leida endale armastatud inimese. Aga külmaverelise mõrtsuka otsingud muutuvad Harry jaoks sügavalt isiklikuks ülesandeks, ning Harryl tuleb astuda kahevõitlusesse ohtliku vaenlasega.

Harry Hole sarja esimene raamat, mida pole veel kahjuks eesti keelde tõlgitud, muide inglise keele tõlgiti see ka alles sellel aastal. Kahjuks oli see raamat saadaval ainult norra ja vene keeles. Paljud nimetavad Jo Nesbot Stieg Larssoni konkurendiks, aga mina ei peaks neid konkurentideks, sest üks autor on elus ja teine mitte, ühel on peategelane profesionaalne uurija teisel aga mitte. Erinevusi võib jääda lõpmatuseni nimetama. Jo Nesbo on omaette autor ja Stieg Larsson on omaette autor.

Selles raamatus saame esmakordselt tuttavaks Oslo politseiuurija Harry Holega. Umbes 40-aastane atleetliku kehaehitusega blond norralane, kelle elus on olnud palju probleeme, mis tõi kaasa veel ühe probleemi: alkoholismi. Ta on hea politseinik kuid saab ülemuselt kiruda, kuna tegutseb alati oma moraalireeglite järgi, ning tihti rikub sellega ameti reegleid.

Loo poolest on see päris huvitav kriminull, milles jätkub märulit ja sellist juurdlust, mida on huvitav jälgida, kuna juurdlus on niivõrd põimitud selliste tänapäevaste asjadega. Nagu näiteks oli baarikaklus kust Harry sai uusi fakte teada. Raamatus esineb suurel hulgal pöördepunkte, leidub siin ka olukordi kui kõik läheb väga halvasti ning tunned tegelasele kaasa. Kuid on ka häid ja positiivseid olukordi kus, ühesõnaga saab tegelasele kaasa elada. Ning mul tuli ausalt öeldes lugedes isegi pisar silma, sest mul Harryst reaalselt kahju. Juurdluse kõrvalt reisib Harry Austraalias ringi, tutvub inimestega, saab teada erinevaid põlisrahvaste lugusid jne. Lisaks leiab oma armastatu. Saame teada Harry elust ja perekonnast, ning ühest tema pahest.

Miinuseks on see, et kohati minnakse juurdluse teemast väga kaugele ning jääb mulje et tegemist pole kriminulliga vaid mingisuguse joodiku mälestustega reisist kaugele Austraaliasse.

Minult saab hindeks 8/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: