“Abraham Lincoln: vampiirikütt”(2012)

Abraham Lincoln, 16. USA president, president kes keelas orjapidamise USA-s. Päeval on ta edukas advokaat, pereisa, sõber, poliitik. Öösiti aga võtab ta kätte oma kirve ja läheb jahtima vampiire. Vampiirid võtsid talt tema lähedased, nüüd tahavad nad talt võtta terve riigi.

Best of Timur Bekmambetov, üks parimaid põnevusfilme mida viimasel ajal näinud olen. Selles filmis paistab välja Timosha “käekiri”. Vampiirid on suurepärased, mitte nagu kiiritada saanud haldjas “Videvikust”, nad päris õudsad. 1.5 tunnises filmis oli umbes 1.2 tundi märulit, ning väga head märulit. Jällegi Timuri filmidele omane.

Järjekordne Timur Bekmambetovi film (tema tuntumad filmid on Öine ja Päevane vahtkond). Jällegi on mängus vampiirid, hea ja halva võitlus, pingelised võitlusstseenid, jooksmine liikuva transpordi katusel, reetmine, sõprus, armastus jne.  Kõik on jäänud samaks, ainult  on muutunud asukoht,  peategelased ja relvad.

Filmi kaitseks võib öelda, õigemini raamatu kaitseks, millel see film põhineb, et originaalne oli idee teha ühest USA armastatuimast presidendist, kes oli niigi kurjuse vastu võitleja,  veelgi lahedam kurjusega võitleja. Kättemaks on sellise filmi jaoks liiga mage idee. Kuid millestki peab ju lugu algama, ning reetmine oli siin filmis minu arvates ka kuidagi kohatu. Film on niigi piisavalt pingeline, seda pöördepunkti poleks vaja olnud eriti. Pealegi ununeb see episood kiiresti ära. Mis aga puutub loo ülesehitusse, siis on see suht tüüpiline, ei midagi erilist, kuid Timosha on lõppu lisanud oma boonuse.

Näitlejate kohta oskan öelda, et kõik olid enam-vähem tasemel, mulle tundus, et kurjamid mängisid oma rolli paremini kui head tegelased. Abraham Lincoln oli päris hea, nii päeval advokaadi ja oraatorini, tema kõned olid väga innustavad kui ka öösiti kui ta nuttis, kui kaotas lähedasi või kui oli vihane ja vihahoos raius ühe hoobiga puu maha.

Kokkuvõtes: Vampiirikütt on väga-väga pingeline ja huvitav põnevusfilm, mis on täis tagaajamisi pingelisi võitlusstseene, lahinguid, trikke jm. head. See on segu filmist  “Van Helsing” ja “Öine vahtkond”

Minult saab hindeks 7.5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: