“Palgasõdurid 2″(2012)

Barney Ross, Lee Christmas , Yin Yang , Gunnar ,Toll Road  ja Hale Caesar, pluss rühma uued liikmed Billy the Kid  ja Maggie saavad kokku, kui salapärane Mr. Church palkab nad näiliselt lihtsa operatsiooni läbiviimiseks.  Ots tundub Barney ja tema vana kooli palgasõdurite jaoks kerge võimalusena raha teenida ning nad võtavad selle kõhklusteta vastu. Ent kui plaan ebaõnnestub ja üks nende seast jõhkralt tapetakse, peab rühm otsima võimalust kättemaksuks võõral maal ning võitluses ülekaaluka vaenlasega. Õiglus plaanitakse jalule seada nii nagu vaid need mehed seda suudavad…

Pole kunagi olnud eriti suur märulifilmide fänn, eriti kui peaosades on Stallone ja Van Damme. Nad on lihtsalt musklikuhjad, kes minu arvates ei oska näidelda, aga mis siis ikka vaatasin läbi.

Nagu filmis “V boi idut odni stariki”  on mängivad ka siin filmis peategelasi “vanurid”. Ning filmi ülesehitus on täpselt samamoodi vanamoodne. Aga selliste filmide puhul ei tulekski kritiseerida lugu, sest keegi ei ootagi sellelt rohkemat kui keskpärast lugu, et selles oleks kurjam, et oleks vähemalt üks surm “heade” poolt, ning mingisugune laadung mis tuleks ilmtingimata valede inimeste käest kätte saada.

Teate, mul tuleb meelde anekdoot: “Et hävitada kurjus maailmas, peavad kõik head inimesed kokku kogunema ja pahad maha koksama”. Siin on täpselt sama asi, kamp inimesi lähevad otsima lennukirusudest arvutit, kõik läheb teistmoodi ja kõik lõpeb sellega, et inimeste ajud ja soolikad hakkavad igasse ilmakaarde lendama. Kus on siis see headus? Kas headuse jõud ongi Chuck Norris?

Meeskond teeb oma tööd küll väga-väga professionaalselt, ning tundub kuidagi ebaloomulik, et van Damme saab terve sellise meeskonna põlvili suruda. Ebaloogiline on ka see, kui 2-3 lasuga tapetakse 6 sõdurit, 5-8 meetri kauguselt hüppates täiesti terveks jääda ja võitlust jätkata.  Ebaloogilisust ja inimvõimete ületamist jätkub siin piisavalt.

Erieffektide poolest on tõepoolest hea, plahvatusi ja tulistamist, pingelisi kahevõitlusi, ning peadpööritavaid trikke on siin piisavalt, ning see on hea. Film pakkub piisavalt tulistamist ja märulit ning tõstab nii mõnegi meesvaataja testesteroonitaset, aga minul tõstis see unisuse taset.

Minult saab hindeks 4/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: