“Batman alustab”(2005)

Batmani loo algus, pärast seda kui Bruce Wayne vanemad tema silme ees maha lastakse suundub Wayne impeeriumi ainus pärija Aasiasse, kus õpib kohalike õpetlaste juures seda, mida tal tulevase elu jaoks vaja on: kuidas võidelda kurjusega. Bruce suundub tagasi oma kodulinna Gotham Citisse, kuid mitte tavalise mogulina vaid, kartmatu tasujana, kes teeb kõik, et kurjus peatada.

Suurem osa meessoost Eesti elanikkonnast ootab hinge kinni hoides “Pimeduse Rüütli taastulekut”, kuid mina tahaksin näha kuidas kõik ikkagi algab, ning samas teen ka sellele oma arvustuse.

Lugu algab sellest, et Bruce Wayne vanemad lastakse tema silme ees maha, kui ta on veel väike, sellest ajast on Bruce elu peaeesmärgiks kurjusega võidelda.  Iga koomiksi kangelase elutee tavaline algus. Bruce vanemate tapmine oli tehtud kuidagi kuidagi liiga maiselt, oleks arusaadavam kui neid laseks maha mingisugune snaiper või treenitud palgamõrvar, aga siin oli mingisugune kodutu püstoliga, kes juhuslikult vajutas päästikule.  Bruce’i treenitakse Himaalaja mäestikus võitlema kasutades kõiki võitlusstiile, kasutada ninjade tehnikat ja palju muud, kuid seal muutub võitlus kurjuse vastu, kurjuseks endaks. Ka sealt saab Bruce väga olulise õppetunni.

Peamised kurjamid on selles filmis reaalselt tugevad ja võimsad, need pole ei tavalised narkodiilerid ega taskuvargad, vaid oma ala professionaalid, keda ei tahaks pimedal tänaval kohata.  Aga Bruce vastasteks ei ole mitte ainult psühhopaadid ja terroristid, vaid ka politsenikud, ning see lisab pinget juurde. Jääb isegi hirm, et kurjamite plaanid lähevad täide.

Erieffektide poolest on filmis minu arvates natuke üle pingutatud, Batman, üritades linna päästa hävitab suurema osa sellest. Ma saan aru, et tuleks seda Batmobiili tegevuses näidata, aga politsei eest ära sõitmine selle jaoks küll ei sobi. Aga muidu täiesti korralik märul, kus on nii lendamist, kaklust, tulistamist, plahvatusi ja palju muud mis kuulub iga korraliku märuli juurde. Näitlejad ja režissöör tegid oma töö suurepäraselt ära, eriti meeldis mulle Gary Oldmani ja Morgan Freemani rollid.

Minult saab hindeks  7/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: