“Halvale Teele” 1.hooaeg (2008)

Sarja peategelaseks on keemiaõpetaja Walter White, kes saab teada, et tal on kopsuvähk ning elada pole talle enam kaua jäänud. Et aidata oma puudustkannatavat perekonda rahaliselt otsustab Walter perele päranduse jaoks teenida raha metamfetamiini tootmisega. Partneriks on Walterile selles asjas tema endine õpilane Jesse Pinkman. Pinget tõstab see, et Walteri perekonnas on narkopolitseinik, kes uurib Walteri poolt sooritatud kuritegu.

Tänapäeval küsivad paljud, nähes keemikut või keemiõpetajat kuidas metamfetamiini teha. Aluse sellele küsimusele pani vot just see sari. Vähk, narkootikumid, hea tüüp, halb tüüp, suhted, äri, kõik siin ühes sarjas, mis 2011.aastal sai AFI auhinna, kui aasta üks parimatest sarjadest, ning perioodil 2008-2012 on Emmysid kogunud. Tänaseks on väljas juba 4 hooaega. Aga vaatame kuidas see kõik algas.

Algus ei ole sarjal paljulubav, seal ei ole alguses peaaegu mitte mingisugust actionit. Nii et need, keda ei huvita selline moraaliga sari, võivad sarjas vaadata ainult paar viimast osa. Ma ei ütle, et alguses ja keskel midagi tähtsat pole. Lihtsalt mõni võib-olla ei taha neid kahekõnesid kuulata. Dialoogid on siin väga hästi ülesehitatud. Ning nad on ajakohased, sobivad ideaalselt olukorra jaoks. Ehk esimeses hooajas ongi suurem tähtsus nendel dialoogidel, kus kõik alles areneb, see, et sugulased saavad teada Walteri haigusest. Kuidas tema naine üritab olukorda lahendada, mis tunded pojal on jne. Tegelased on ka parajasti head valitud.

Selline hea abikaasa, kes üritab oma meest 10 küünega enda juures hoida, otsib talle ravi jne. Puudega poeg, kellel on raske mõista, miks isa nii või teisiti käitub.  Poeg lisab sarja üldse draamatilisust juurde. Sugulasest politseinik, kes lisab piisavalt pinget juurde, kui ta juurdluse alustab, ning juurdluse käigust Walterile räägib. Selline tasakaalutu Jesse, keda visati koolist välja Walteri pärast. Ning nüüd nad peavad koos äri tegema. Mulle meeldis see, et näidatakse ka Jesse perekonda. Keskkonda kus ta üles kasvas jne. Walter on ka päris hea, on näidatud tema arengut sellisest sõnakuulekast, vaiksest keemiaõpetajast peaaegu et narkoparunini, kes käitub oma vastastega väga jõhkralt.

Selles sarjas on näidatud, et kuritegelikule teele on võimalik üks kellel sattuda, aga sellelt teelt kõrvale keerata või seisma jääda on väga raske. Mis mulle eriti meeldis, et siin on näidatud, kuivõrd tegelikult on raske inimesel teist inimest tappa, just moraalselt. Walterist on kahju, et ta on justkui ise valinud selle tee, kuid vool viib teda edasi, ning tal ei jää muud üle kui pead vee kohal hoida, et mitte ära uppuda. Veel on siin näidatud seda, et narkootikumid on halvad. Ning seda ühe tegelase näitel, seal näidatakse seda narkari eluolu, kuidas tal igasugused nägemused tekivad jne. Ning ka peategelane ise üritab oma nooremat sugulast narkootikumidest eemale hoida, et tema ei kordaks vanemate vigu.

Näitlejate juurde: nad on lihtsalt suurepärased, ega ilma asjata neile igal aastal anta parima näitleja auhinda 4 aastat järjest. Ning nad on selle auhinna ära teeninud. Sest oskusi ja kogemusi neil on.  Teiseks operaatori töö, ma võin eksida, aga minu teada on kogu esimene hooaeg filmitud ainult ühe kaameraga ning ka selle eest sai ta Emmy.

Aga sarjal on üks oluline miinus: ei sarja osa algus ega lõpp ei kutsu seda vaatama, lõpp on osal selline, et võiks justkui vaadata järgmist osa, aga  eriti ei kutsu. Ta ei jätta sellist lõpetamatuse tunnet, nagu oleks tegemist lühifilmiga millele järge ei oota. 1.hooaeg on ka kõige vähem hinnatum kõigist 5 hooajast.

Kokkuvõteks: 1.hooaeg on sissejuhatus, kus on vaja seletada, kuidas mis toimib, kuidas peategelaste lähedased reageerivad sündmustele, kuidas reageerib inimene ise sellele, et tal pole kaua jäänud veel elada. See võib olla natuke tüütu, aga see kõik oli vaja kuhugi ära mahutada.

Minult saab hindeks 6.5/10

 

 

  1. 20. oktoober 2012

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: