“Mehed Mustas 3″(2012)

Agendid J ja K on tagasi… just õigel ajal. J on viimase 15 aastaga näinud sõnulseletamatuid asju, aga mitte miski, isegi mitte tulnukad, pole teda sedavõrd segadusse ajanud, kui tema tõrges kuivikust paarimees. Kui aga K elu ja Maa saatus kaalule pannakse, peab agent J reisima ajas tagasi, et asjad ära klaarida. J avastab, et universumis on saladusi, millest K talle kunagi ei rääkinud – saladusi, mis paljastuvad siis, kui J lööb kampa noore agent K’ga, et päästa oma paarimees, agentuur ja inimkonna tulevik.

Mehed Mustas on tagasi kinolinal peale 10 aasta pikkust pausi. Kõik on nii nagu tavaliselt, J ja K kontrollivad tulnukate-maarassi suhteid. Kuid nüüd kõigele lisaks tuleb juurde ka ajas rändamine.

Küllap vist üks selle aasta oodatuimaid ulmefilme. Eelmise filmi ilmumisest on möödunud juba 10 aastat. Esimene film oli hea, teine oli kehvavõitu. Kas siis kolmandat filmi tasus nii pikka aega oodata?

Filmiloo poolest on täiesti selline huvitav ja mitme pöördepunktiga. Need pöördepunktid oleksid olnud efektsemad kui ühte neist poleks filmi treileris ja lühikirjelduses ära mainitud.  See keerab lõngakera lahti ning kõik on edasi juba etteaimatav.  Ehk on see hea, küllap ta ongi ikka hea, et filmiloo üleseshitus on jäänud täpselt samaks nagu esimeses filmis. J mängib lolli, K on tõsine, hakkatakse uurima mingisugust juhtumit millesse on Maaväline elukas kaasatud, toimub võitlus kurikaelaga ning elu läheb edasi. Kuid siiski on paar muudatust siiski lisatud: peamine, tegevus toimub aastal 1969. Teine, agent on sellel ajal noor. Kolmas, vastane on tugev ja ta tahab kätte maksta. Filmi plussiks on vast see, et siin on tutvustatud tegelaste tausta. Saame teada, miks on agent K kogu aeg selline tusane, milline ta nooruses oli. Saame teada kes oli J’ isa ning mis temaga juhtus. J ja K’le on abiks filmis selgestnägijast olevus, kes näeb tuleviku mitmest aspektist, mis juhtub siis, kui midagi praegu muuta jne. Väga lahe tüüp. Tahaks temaga kohtuda kui ta päriselus oleks.

Eriefektid on need, mis on minu arvates MIB üheks trumbiks, miks ta nii hea on. Erieffekte on siin küllaga ja väga häid ja kvaliteetseid. Nagu mainitud on siia lisatud ajas rändamine mida on väga hästi kujutatud. Pole siin seda vanaaegset punkrisse või autosse ronimist. Nüüd tuleb pilvelõhkuja otsast hüpata ning loota, et ajamasin töötab. Hästi oli tehtud see, et kogu ajas rändamise ajal möödus J’st kogu Maa ajalugu mööda: alates dinosauruste ajast lõpetades siis aastaga 1969. Need lahedad mootorrattad, mida ka mõningatel postritel näha on, ilmuvad kaadrisse vaid paariks minutiks, aga nad teevad oma töö ära. Hästi on ka näidatud see, kuidas selgeltnägija neid sündmusi näeb.

Filmi “Mehed Mustas 3” on jäänud samapalju märulit, huumorit, eriefekte, tegelasi ning seda kõike on ka juurde tulnud. Kuid kas 10 aastat ootamist tasus ennast ära? Ei, ei tasunud, kui olid MIB suur fänn ja ootasid ei tea mida ning ootasid uut Oscari võitjat.

Minult saab hindeks 6/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: