“Halvale Teele” 2.hooaeg (2009)

Sarja peategelaseks on keemiaõpetaja Walter White, kes saab teada, et tal on kopsuvähk ning elada pole talle enam kaua jäänud. Et aidata oma puudustkannatavat perekonda rahaliselt otsustab Walter perele päranduse jaoks teenida raha metamfetamiini tootmisega. Partneriks on Walterile selles asjas tema endine õpilane Jesse Pinkman. Pinget tõstab see, et Walteri perekonnas on narkopolitseinik, kes uurib Walteri poolt sooritatud kuritegu.

2.hooaeg, sari progresseerub. Tegelased muutuvad, lugu muutub huvitavamaks ja pingelisemaks. Kuid ei ole veel see kõige-kõige parem. Esimese hooaja arvustust vaadake siit.

Niisiis räägime natuke tegelastest. Esiteks on mõni neist muutunud, mõni näitab oma teist külge. Mõni tegelane kaob, mõni tuleb  juurde, aga alustame algusest peale. Haisenberg või tavanimega Walter White on muutunud karmimaks, tundetumaks, teda ei piina enam nii palju südametunnistus, kui kellegilt peaks elu võtma. Ühelt poolt teeb ta seda, et oma nahka päästa, kuid siiski. Ühesõnaga Walter on muutunud külmaverelisemaks. Ta on õppinud käituma oma alamatega ja partneritega narkoäris karmilt, kuid neid tundeid-oskusi kipub ta oma lähedaste peal kasutama.

Jesse Pinkman, selles hooajas pööratakse rohkem tähelepanu tema tegelase arengule. 1.hooajas tundus ta sellise väga ülbe noorukina, kes peab ikka veel viha oma endise õpetaja peale. Antud hooajas on Jesset näidatud kui kaastundliku, pehme, sõbraliku, ausa noormehena. Ta hoolib oma armastatust, kes muide tekib selles hooajas,  lastest, ning kui imelik  see ka ei paista, ta hakkas hoolima oma partnerist: Walterist. Kuid samas pole tal kuhugi kadunud seesama jõhkrus. Ühesõnaga Walteri ja Jesse suhted paranevad.

Skyler pole muutunud, samasugune mutt nagu esimeses hooajas, Walter junior on oma isast aru saanud ning suhted nende vahel paranenud. Uutest tegelastest: advokaat Soul Goodman, kes aitab Walteril ja Jessel probleeme lahendada. Ülbe ja kasuahne, kuid peab oma tööeetika reeglitest kinni. Pealegi on tal huumorimeelt. Teine lisategelane on Gustavo, temast saab teada natuke hiljem.

Märulit on selles hooajas rohkem, kuid mitte eriti palju. Paar korda tulistatakse ja ongi põhimõtteliselt kõik. Kuid lisandub pantvangi kriis ja palju muud, kuid mitte täies mahus. Mulle meeldis see, et näidatakse kuidas tegelaste äri õitseb, ning millised probleemid sellega kaasnevad. Huvitav oli kuidas nad probleeme lahendavad. Walteri kopsuvähk on ka siin juba natuke ununema hakkanud, kuid siiski see progresseerub, Walteri seisund halveneb, surm läheneb. Kui vaadata seda, kuidas Hank juhtumit uurib, kui 1.hooajas Hank oli peaaegu välja selgitanud mis toimub, siis teises hooajas pole Walter enam kahtlusalune. Walterit ähvardab rohkem see, et tema partnerid teavad temast liiga palju.

Mulle meeldis üks uuendus, mis pole päris uuendus kuna seda oli ka 1.hooaja lõpus. Ühesõnaga see, et osa alguses näidatakse mingit kaadrit, mis kuulub osa lõppu, ning nii püsib intriig kogu osa vältel, mida see siis ikkagi tähendas, mida osa alguses näidati. 2.hooajas on veel kavalamalt tehtud: esimese osa alguses näidatakse lühikest stseeni, teises osas näidatakse natuke rohkem jne. Kuni hooaja lõpus näidatakse täispilti mida see kõik tähendas.

Minult saab hindeks 7/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: