“Sööst”(2012)

Trotsida kiirendavaid autosid, süstivaid taksosid ning kaheksat miljonit pahurat jalakäijat – see kuulub Wilee  igapäevatöö juurde. Kes on Wilee? Parim New Yorgi väledate ja agressiivsete rattakullerite seas. Oma elu päevast päeva ohtu seadval noorukil tuleb aga mängu panna kõik, kui ta asub kohale toimetama päeva viimast ümbrikut ja rutiinsest sõidust Manhattani tänavatel saab elu ning surma küsimus.

Ainus põhjus, miks ma seda filmi vaatasin on Joseph Gordon Levitt. Aga isegi tema osalemine ei parandanud midagi. Kahjuks. Arvasin, et enam selliseid filme ei tehta. Aga näe sattusin vaatama. Gordonile on mul ainult üks küsimus: “Miks vennas!? miks!?”

Ainus hea  asi selles filmis on filmi treiler, jääb mulje nagu oleks tegemist isegi päris filmiga. Aga vaadates filmi jääb mulje, et lavastaja tööks oli treileri valmistamine, filmi ise tegi mingisugune koristajatädi, kes stuudiot koristamas käib. Kuulge inimesed, kes sellist asja peaks vaatama, ning veel on Rotten Tomatoes talle andnud hinnangu üle 70%. Kuidas see võimalik on? Inimesed, mida te leidsite selles nii head?

Alustame nn. filmiloost, kui selle filmi puhul saab seda üldse nii nimetada. Algus on filmil isegi paljulubav, peategelane Wilee räägib oma elust natuke, oma taustast, oma tööst. Siis saab ta kätte ümbriku mis tuleb linna teise otsa viia. Siit algabki kõik mis mulle eriti ei meeldi. Tagaajamine. Ma vaataksin läbi sõrmede, kui sellel kogu tagaajamisel mingisugune mõte oleks. Aga ei, ei ole mingisugust mõtet. Lihtsalt üks debiilist detekiiv tahab ümbriku kätte saada.

Tagaajamised on küll päris head, aga ma ei saa aru, mida teeb Wilee NY linnatänavatel, kui ta võiks Olümpiamängudel osaledes kõik kuldmedalid võita. Tavaline kuller ei saa sõita kiirusega umbes 50 km/h 20 km jutti. Ning seejuures mitte higistada. See on natukene ebaloogiline. Kuidas on võimalik, et kuller teeb postituse lahti ja siis annab selle katkise ümbriku saajale tagasi. See, et tüüp varastab politsei trahviparklast jalgratta ja hakkab sellega mööda autokatuseid sõitma?  Erieffektide pealt on konkreetselt kokku hoitud ja sellepärast meile näidataksegi vahepeal kuidas GPS töötab, sellega ongi asendatud eriefektid. Seal on palju asju, mis silma torkavad, aga vaatajatel on ükskõik. Okei ei hakka seda filmi liiga karmilt hindama, see on ikkagi meelelahutus film.

Kuid ühest asjast ei saa ma ikkagi aru, miks see inimestele meeldib? Ehk ilusa ümbrise pärast Või Joseph-Gordon Levitti pärast. “Sööst” on ajuvaba, sisutu, meelelahutuslik film, ning rohkem kui üks kord seda ei vaataks.

Minult saab hindeks 3/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: