“Tšernobõli Päevikud” (2012)

Kamp USA turiste reisib mööda Euroopat, ning jõuavad lõpuks Kiievisse, kust edasi oleks pidanud olema sõit nende lõpp-punkti: Moskvasse. Kuid plaanid muutusid, ning nad otsustasid sõita üheks päevaks Pripyatisse. Süütu lõbureis kummitus-linna muudab nende elu täielikult.

Plaanisin kunagi sõita Pripyatisse ekskursioonile. Enam ei taha. Ei taha, et juhul kui minuga peaks seal midagi juhtuma, tehaks nõnda kohutav film. Ma tegelikult väga tahtsin vaadata seda filmi, kuigi ma pole õudusfilmide fänn, aga idee pakkus huvi. Idee oli hea, teostus mitte eriti hea.

Ameerika õudukate tüüpiline üleseshitus: noored satuvad mingisse olukorda või keskkonda kust välja saada on raske ja kus tegelasi ähvardab surmaoht. Selles filmis oli ainult sünge ja mahajäetud keskkond, rohkem mitte kui midagi seal eriti polnud. Erilist sellist ohtu, mis ka vaatajal hirmu nahka ajaksid polnud. Okei, karu korteris ja koerakarjad tänavatel on päris konkreetne oht. Aga see film pole ju Discovery  “Ultimate Survivor”.

Õudusfilmides oodatakse ikka midagi seletamatut nagu vampiirid, kummitused, sarimõrvarid jne. Selles filmis polnud midagi taolist. Kuigi keskkond oleks võinud anda ideid filmi loojatele. Kasvõi kummitavad korterid, olevused, kes kiirituse pärast on muutunud. Filmi lühikirjeldus viitab, et midagi taolist on, aga neid pole näha. Midagi zombide taolist oli, aga nad ilmusid kaadrisse sekundi murdosaks. Ning oligi kõik.

Miks on õudusfilmid õudsad? Sest neis on kas ootamatust, hirmu, pinget, verd, tapmist jne. Oleneb vaatajast. Aga tähtsam õudusfilmi juures on ootamatus. Kui pole ootamatuid sündmusi, ning kõik läheb nii nagu vaataja arvab, pole filmil enam mingisugust väärtust. Selles filmis peaaegu, et polnud ühtki sündmust, mida ei poleks oodanud. Kõik on ettearvatav, muidugi paar sellist ootamatut stseeni oli, aga see ei parandanud üldpilti filmist. Isegi sellist mõnusat pinget polnud filmis. Ning lõpp oli üldse niivõrd jabur, et ei teagi mida öelda.

Lühidalt: idee on hea. Teostus, näitlejad, erieffektid ja kõik muu taoline annab paremat soovida.

Minult saab hindeks 2/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: