“Hotell Transilvaania”(2012)

Hotell Transilvaania, Dracula uhkesse 5-tärni kuurortisse, kus koletised ja nende pereliikmed võivad lõõgastuda ning pidutseda, ilma et inimesed neid tülitaks. Ühel üsna erilisel nädalavahetusel kutsub Dracula mõned lähedased sõbrad, et tähistada oma kalli tütre Mavise 118. sünnipäeva. Draculale ei valmista kõigi legendaarsete koletiste võõrustamine mingit probleemi, kuid ülikaitsva isa jaoks muutub kõik hetkest, mil üks tavaline nooruk tema hotelli eksib ja Mavis talle kangesti meeldima hakkab.

Noh hetkel kinodes midagi sellist head pole, pealegi pole kaua aega animafilme vaadanud, ning tekkis huvi vaadata, kuidas need meie lapsepõlve õudusunenägude kangelased siis tänapäeval välja näevad. Ühesõnaga ei pidanud pettuma, korralik, õpetlik, naljakas koguperefilm.

Animafilm algab nagu tavaliselt 20.sajandi alguse õudusfilmid ikka, konkreetne viide filmile “Nosferatu”. Siis aga jätkub nagu tavaline perefilm, isa kasvatab üksi tütart. Valmis saab hotell igasuguste kollide jaoks, kõik saavad kokku mingi sündmuse jaoks ja siis juhtub midagi ebatavalist.

Ma pole kaua animafilme vaadanud ja pealegi nii naljakat, see oli naljakas isegi minusuguse vanamehe jaoks. Kui ehitajast zombi hoiatab, et hotellis ei tohiks lõkkeid teha, siis Dracula vastab niimoodi, et sellest ei pruugi nooremad vaatajad aru saada, aga sellegi poolest. Mis mind eriti rõõmustas oli see, et “Hotell Transialvaania” osati “Videviku” saaga maha teha. Krahv Dracule sõnad: “seda ma arvasingi, et inimesed kujutavad meid lollidena”. Kuigi põhimõtteliselt on animafilm “Videviku” täpne koopia, ainult et peategelaste olukord on vahetunud. Nalja on piisavalt nii täitsa pisikestele kui ka suurematele sealhulgas ka nende vanematele.

Kuigi tegemist on kogu pere animafilmiga, kannab “Hotell Transilvaania” sügavamat mõtet ja sõnumit. Multika kohta on siin ka päris head dialoogid ja kõik tegelased on näidatud siin selliste suhteliselt sümpaatsete olevustena.

Kokkuvõtes: “Hotell Transilvaania” on vaimukas, õpetlik ja samas ka mõtlemapanev animafilm, mis on kohandatud terve pere jaoks. Mulle igatahes meeldis.

Minult saab hinde 7/10, kui animafilm

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: