“Halvale Teele” 3.hooaeg (2010)

Sarja peategelaseks on keemiaõpetaja Walter White, kes saab teada, et tal on kopsuvähk ning elada pole talle enam kaua jäänud. Et aidata oma puudustkannatavat perekonda rahaliselt otsustab Walter perele päranduse jaoks teenida raha metamfetamiini tootmisega. Partneriks on Walterile selles asjas tema endine õpilane Jesse Pinkman. Pinget tõstab see, et Walteri perekonnas on narkopolitseinik, kes uurib Walteri poolt sooritatud kuritegu.

Walter White ja Jesse Pinkman ei allu enam iseendale, neist on saanud alluvad, see tekitab probleeme. DEA jõuab Haisenbergile jälile. Peategelaste suhted lähedastega halvenevad.

Tegelaste juurde, nagu tavaliselt on peategelased jäänud samaks, nagu kõik peabki olema, kuid nagu tavaliselt, on ka siin uusi tegelasi juurde tulnud, ning vanad tegelased on hakkanud olukorda muutma. Skyleri ja Walteri suhted halvenevad, tähendab, ärgu olgu see spoileriks, aga nad lähevad lahku ja Skyler jõuab tõele jälile. Mida te tahate, et normaalne abikaasa sellisel juhul teeks? Kui mees rikub seadust, et perekond ei peaks puudust kannatama. Skyler on selles mõttes täielik l*, v*, jne. Ühesõnaga temast võib küll aru saada, ning tegelikult ta käitubki nagu iga naine sellises olukorras oleks võinud käituda, aga ta ei meeldi kellelegi televaatajatest. Ta manipuleerib meestega, ning see ei meeldi kellelegi.

Walter White, kes kavatseb seekord teha lõpp metamfetamiini vaaritamisele, kuna see on liiga palju probleeme toonud. Alguses ta muidugi kannatab, et ta on perekonna kaotanud, kõik mille pärast on ta halvale teele astunud. Kuid siis suudetakse ta ümber veenda, ning ta hakkab jälle tegutsema. Ta on siiski hea inimene, ning ta hoolib kui mitte nii palju naisest, siis oma lastest ja nende tulevikust. Ta hoolib ka oma partnerist, jällegi kes on jälle raskustes. Mis selle hooaja juures üllatas, oli see, et Walterist on saanud lõpuks see “bad-ass”. Ta lahendab probleeme vägivallaga, käsi ei värise enam püstolit  hoides jne.

Jesse, kes leinab oma kadunut tüdrukut, ei leia endale kohta selles maailmas. Ta on narkosõltuvusest lahti saanud, kuid ikkagi süüdistab vahetevahel iseennast selles, mis juhtus. Ta on ikka sama sümpaatne noormees, nagu ta oli 2.hooajas, natuke rahulikum. Kuid siiski, lööb tal vahepeal kusihape pähe ja ta teeb lollusi. Seekord  tegutseb isegi mitte niipalju kasuahnuse pärast, kuigi ka seda on natuke, vaid tal on mingid kindlad moraalinormid, ning kui keegi neid rikub, läheb ta marru ning siis on teda raske peatada.

Gustavo, kes on siis Walteri ja Jesse uus boss, ta on pragmaatiline, rahulik, suurepärane ärimees, vapustav näitleja. Minu arvates väga hea diplomaat.  Ta oskab probleeme rahumeelselt lahendada, ning kui läbirääkimised ei aita, oskab ta probleeme väga osavalt iseenesest kaduma panna. Ta on tark, kaval, hea strateegilise mõtlemisega inimene. Ma ei oska praeguse seisuga tema kohta midagi halba öelda. Kuid tema kavalus ei anna rahu, midagi peab siiski juhtuma tema ja Walteri vahel.

Loo juurde. Sari on mõnes osas parem kui eelmised hooajad, mõnes mõttes halvem. Halvem on ta sellepärast, et nüüd on peategelased alluvad, ning boss on neil niivõrd mõjuvõimas, et nad kardavad midagi ette võtta. Teiseks, muutub Skyler ebameeldivaks isikuks, ning episoode kus tema on, ei taha vaadata. Ta ei räägi midagi asjaliku ega tee ka midagi, mis oleks kiiduväärt. Kolmandaks, see , et Jesse ja Walter tegutsevad mõnda aega eraldi ning on tülis. Eraldi olles ei saa nad tegutseda, tähendab saavad loomulikult, aga see ei oleks huvitav.

Plussideks on see, et märulit on natuke juurde tulnud, Walterit ähvardab surmaoht ning ta isegi kahtlusta mis toimub. Walter kaotab elumõte ja tal kõik ükskõik, mis temaga juhtub. Mõnes olukorras, ta isegi eelistab vägivaldset lahendusviisi, Jesse teeb ka paar lollust, ning nüüd hingab DEA agent Hank Schneider, Skyleri õemees, Jessele ja Haisenbergile kuklasse, ning see meeldis mulle selles hooajas kõige rohkem.

Minult saab hindeks 7.5/10

  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: