“Hingetu” (2012)

Filmi peategelane Maksim Gozlovski on 29-aastane suure rahvusvahelise panga juhatuse liige. Ta on kindel, et tema elu on ideaalne, kuna tal on olemas see, millest paljud isegi unistada ei julge: suur korter, kallis auto ja iga õhtu kallites klubides.  Kogu oma elu on Maks kulutanud raha teenimisele ning teenitud raha ööklubidele, naistele, kokaiinile ja muudele nn. glamuurse elu atribuutidele. Kuid üks hetk saab Maksim aru, et tema eluga ei ole kõik korras, ning tema ideaalne maailm hakkab lagunema.

Samanimelise Minaevi bestselleri ekraniseering. Raamatut pole jõudnud lugeda, kuid see ei puutu asjasse, inimesed nimetavad seda filmi “99 frangi” venestatud variandiks, kuna filmis on  otsene viide Prantsusmaale ja prantslastele. Mina arvan, et kui asja tehakse hästi, siis on ükskõik mille pealt maha teha, peamine et kvaliteet ei kannataks. Selles filmis kvaliteet ei saanud kannatada.

Peategelane on rikas rikutud noormees, kus iga päev on teisega sarnane: töö-sõbrad-klubi-kokaiin-naised-töö jne. Kõik käib ringiratast. Mis juhtub siis kui teha midagi ebatavalist, saada rutiinist lahti? Katastroof, kuid katastroof ei toimu niisama. Selle tõid kaasa eelnevad sündmused, mis on Maksimi elus toimunud.

Algus oli pealtnäha kehv, ning üleüldse ei tekita uued vene filmid erilist usaldust. Aga kui on vaadatud esimesed paar minutit filmist vaadanud, ei saa enam lõpuni vaatamata jätta.  Peategelane saab isegi aru, et ühiskond milles ta elab on halb, kuid ta on rahul sellise ühiskonnaga. Sest see rahuldab tema põhivajadusi, tal on staatus, kõige ihaldusväärsemad naised, raha, suhted. Toit-paljunemine-lõbu.

Filmis on ühiskonna naeruvääristamist, tavarahva ja nn. eliidi vahelised suhted, filosoofiat, mis on hea ja mis halb, reetmist, armastust, kadedust, ning üleüldse seda mida ma tahtsin juba ammu filmis näha. Mõni episood filmist oli veidi liiga hollywoodlik. Tähendab pole jäänud midagi venepärast, on selline uusvenelik filmistiil, mis on suht sümpaatne, natukene Hollywoody filmiloos ja vene roppust, ning igivana rikaste-vaeste vahelisi suhteid. Muidugi on loosse segatud armastus ja selle füüsiline pool, miks see siis muidu +18 oleks.

Tahaksin välja tuua üht head tsitaati filmist.

Olja: Teie finantsmaailmas pole haigeid, värdjaid, invaliide, kas on nii Maks?

Maksim: Ma saavutasin kõike ise, mina pole süüdi, et ma pole invaliid ega värdjas.

Mulle meeldis lisaks selliste tähtsate probleemide tõstatamisele ka see, et pole tsensuuri, tegelased räägivad sulaselges vene keeles, ilma piiksudeta h…, bl… ja s…… asemel. Teiseks on naeruvääristatud poliitikuid, ning väga peenelt, iga vaataja ei pruugi viitest aru saada.

Näitlejad on head, rezhissöör oli väga hea, Kõik oli hea, “Hingetu” on väga hea vene film, mida peaksid kõik vaatama, keda taoline teematika huvitab. Loodan, et nii hea  film pole viimane, mida idanaaber meile pakub.

Minult saab hindeks 9.5/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: