“Halvale Teele” 4.hooaeg (2011)

Sarja peategelaseks on keemiaõpetaja Walter White, kes saab teada, et tal on kopsuvähk ning elada pole talle enam kaua jäänud. Et aidata oma puudustkannatavat perekonda rahaliselt otsustab Walter perele päranduse jaoks teenida raha metamfetamiini tootmisega. Partneriks on Walterile selles asjas tema endine õpilane Jesse Pinkman. Pinget tõstab see, et Walteri perekonnas on narkopolitseinik, kes uurib Walteri poolt sooritatud kuritegu.

Neljas hooaeg jätkub sealt, kust ta kolmanda lõpus kõige huvitavama koha pealt pooleli jäi. Gustavo ei ole enam niivõrd diplomaatiline nagu ta tavaliselt on, Hank on juba Gustavo jälgedel, Jessel on jällegi depressioon, ning otsib selle jaoks ravi. Walter kardab oma perekonna pärast ja palju muud.

Alustaksin siis tegelastest. Walter White aka Haisenbergist on saanud konkreetne kahepalgeline inimene. Ta kannatab sellepärast, et tal on hirm oma lähedastele haiget teha. Samas on ta valmis tegema ükskõik mida, et neid ja ennast kaitsta. Talle tulevad kasuks tema keemia teadmised. Ühesõnaga, ta on täielik bad-ass, kuid siiski on temas midagi inimliku jäänud, suht nagu Bruce Willise  tegelased.

Jessel on jälle depressioon, kuna on sooritanud kuriteo, midagi poleks kunagi suutnud teha. Kuid asi on tehtud, ning nüüd peab kannatama tagajärgede all ning üritab neid tagajärgi kuidagi enda kasuks keerata. Jesse ja Walteri on vahel on peaaegu kõik läbi saamas, nad lahutatakse, sellel on omad tagajärjed. Isegi kui nad pealtnäha vihkavad üksteist, ei saa nad ilma üksteiseta hakkama. Pealegi ei lase neil üksteist reeta kohusetunne. Nad on üksteisele elu võlgu. Jesse on minu lemmik.

Skyler, see vana mõrd, kes kolmandas hooajas jättis Walteri maha, tuleb nüüd Walteri juurde tagasi, ehk on põhjus rahas, kes keelduks mehest, kes aastas teenib 7 miljonit taala? Las nad olla kuritegelikult teenitud. Raha on raha. Kuid, et seda raha saaks kulutada, peab ta ka oma tagumiku ohtu seadma. Niisiis hakkab ta rahapesuga tegelema ja kuna ta peab ennast hirmus tähtsaks ja rikub paljugi mida ära. Mis seal ikka öelda: naised.

Gustavo on üks kuradima meeldiv ja sümpaatne värdjas. Ta on selline diplomaatiline ja üleüldse räägib ta väga hästi. Tema heaks tahaks töötada isegi teades, et lõpus lööb ta su maha. Kuid selles hooajas näidatakse Gustavo varjukülge: külmaverelist, kättemaksuhimulist, manipuleerivat, silmakirjaliku jne. Aga sellegi poolest sümpaatne.

Loo poolest on see hooaeg konkreetselt märulit täistopitud. Seda on igas episoodis, ning peaaegu et üleliia palju, kuid ka natuke sellist üksluisust on ka. Seda on muidugi väga vähe. Dialoogid on siin ka väga-väga-väga head. Nad on sisukad, nad on huvitavad. Lugu on ka piisavalt hea, see, et eelmises hooajas üritati Jesset ja Walterit lahutada ja üksteise vastu ässitada viidigi selles hooajas ellu. Kuid nad leiavad siiski ühise vaenlase, ning neil jää muud üle kui ühineda. Mulle meeldis see, et sarjas  on välja toodud paraleelid Walteri ja Gustavo vahel. Mis mulle veel meeldis, oli see, et DEA eelkõige Hank jõuab tasapisi Gustavo jälgedele, ning aitab teda selles üks Gustavo alluvatest.  Natuke on tutvustatud ka Gustavo tausta, see selgitab tema tegutsemist. Ühesõnaga on tagasi mindud 2.hooaja juurde, kuid märulit on juurde lisatud ja tegelased on arenenumad. Lisaks on see hooaeg sümboleid täistopitud ja mõtlemapanevaid monolooge.

Kasutusele on võetud uued võttetehnikad, mis mõnes kohas meeldisid, teises kohas käisid närvidele. Filmimistehnika on arenenud ning stseenidel on sügavam tähendus. See on ka väga suur saavutus.

Minult saab hindeks 8.5/10

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: